Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Navštivte tradiční Karáskovy trhy, dýchne na vás vánoční atmosféra

trhy

V půvabném prostředí historického dvora (Bulnheimischer Hof) a na parkovišti u Karáskova muzea se konají v neděli 29. 11. tradiční přírodní vánoční trhy s více jak šedesáti prodejci z celého Saska a severních Čech.

Na trzích si budete moci nakoupit vánoční dárky, například veselé figurky ze dřeva a keramiky, likéry z lesního ovoce a bylinné produkty z revíru Karla Stülpnera (Krušné hory), originální dřevěné hračky z Jizerských hor, kožešiny domácích zvířat, košíkářské zboží, vlněné deky, ručně vyrobené vánoční ozdoby, módní plátěné oblečení, vzácné minerály a kameny, hornolužické a severočeské knihy a obrázkové svazky, české šperky a mnoho dalšího.

Samozřejmě budou k mání i dobroty k okamžité konzumaci či koupi. Pestrá nabídka bude zahrnovat čerstvě uzené pstruhy, speciality z divočiny a drůbeže, kozí sýry, tvaroh, klobásy ze statku, domácí zeleninu, křupavý Karáskův chléb nebo perníčky z Pulsnitzu i horké rakytníkové víno a medovinu.

V Karáskově vánočně vyzdobeném muzeu můžete obdivovat výstavu s názvem „Zázračný svět minerálů“. Kdo si bude chtít nechat určit svůj typ, bude mít k tomu příležitost.

Karásek a jeho zdatní kumpáni vás srdečně zvou na tyto vánoční trhy do centra hornolužického příhraničního města Seifhennersdorf od 13.00 do 18.00 hod. Další informace naleznete na www.karaseks-revier.de

red

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail