Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Peníze na přístrojové vybavení a zlepšení komfortu pacientů Lužické nemocnice se rozhodly darovat prozatím dvě obce

nemocnice

Vedení nemocnice pomalu, ale jistě uskutečňuje kroky ke zlepšení finanční situace společnosti. Její představitelé požádali sedmnáct obcí Šluknovského výběžku o peněžitý příspěvek, a sice sto korun za každého svého občana. Pokud by vše probíhalo dle plánu, nemocnice by byla „bohatší“ o více jak pět milionů korun a smazala by tím alespoň částečně milionové dluhy. Tohle by byla ideální situace, která bohužel s největší pravděpodobností nenastane, jelikož ne každá obec chce přispět.

Jednou z obcí, která letos odmítla peníze darovat, je Dolní Podluží. Ne však proto, že by se stavěla razantně proti, jednoduše jí na podporu nemocnice už nezbyly peníze v rozpočtu, nebrání se však dalším jednáním o příspěvku, ale určitě až v příštím roce. Druhou obcí, která prozatím nepřispěje, je Lobendava. Ostatní města a obce čekají na podrobný výklad o situaci v nemocnici přímo od samotných představitelů na svých zastupitelstvech. O přednášku se přihlásili ve Varnsdorfu, Šluknově, Krásné Lípě a v Lipové. Po hlasování bude celá situace jasnější a budeme si moci udělat konkrétní představu. Je logické, že větší města s příspěvkem váhají, protože by musela sáhnout hlouběji do kapsy. Pokud ale budou nakonec pro, tak si špitál bude moci dovolit i nákladnější investice do vybavení a důležitých přístrojů. S částkou v řádu desítek tisíc se mohou pořídit například postele a lůžka, s miliony se dá čarovat víc a pořídit tak něco, co pacientům pomůže při léčbě. Sousední Staré Křečany jsou jednou ze dvou obcí, které se rozhodly ke konci roku finančním darem přispět, konkrétně částkou sto třicet tisíc korun. Druhou obcí, nejmenší v okrese Děčín, je Doubice. Tam v rozpočtu našli částku téměř jedenáct tisíc korun. Rumburská radnice nemocnici vypomáhá, jak jen může, letos přispěla několikamilionovým obnosem, a to jistě není konec.

Lužická nemocnice patří sice mezi ty menší zdravotnická zařízení, ale v našem regionu je nepostradatelná. Pacienti by v případě jejího zániku museli dojíždět desítky kilometrů daleko. Proto nám nemůže být osud Lužické nemocnice a polikliniky lhostejný.

jap

 

Chtěl bych jménem představenstva společnosti touto cestou poděkovat zástupcům Doubice a Starých Křečan za vstřícný a zodpovědný přístup. Oceňujeme, že jsou si zastupitelé vědomi potřebnosti tohoto zdravotnického zařízení ve Šluknovském výběžku. Věříme, že budou příkladem i pro ostatní obce.

Ladislav Pokorný
místopředseda představenstva LNaP

 

 

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail