Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Listopad přinesl rumburským judistům opět plno úspěchů

judo

V sobotu 7. 11. došlo opět k rozdělení rumburských závodníků. Jedna skupina vyrazila do Nového Boru a druhá do Ústí nad Labem.

Turnaj Nadějí, Ústí nad Labem a jedenáct startujících v kategorii mláďat. Nepřemožitelnými se pro ostatní soupeře stali a zlatou medaili si domů odvezli A. Adamčík a S. Urbánková. Stříbrnou medaili získali M. Knajfl, A. Marcín a D. Tomša, bronzovou Z. Marcín, S. Urbanová, K. Sýkorová a K. Brouček. Jen o kousek unikla medaile M. Osifovi a B. Kolaříkové.

Mezinárodní turnaj v judu s názvem I. judo talent cup, Nový Bor a dvanáct startujících v kategorii mladšího a staršího žactva. Pro mladší žáky a žákyně nominované na Přebory České republiky byla toto poslední možnost přípravy, proto trenér vybral turnaj v Novém Boru, kde se v rámci mezinárodních závodů dala očekávat větší konkurence. Ta ovšem rozhodně neovlivnila výkon J. Zajícové, D. Geža, A. Fišerové ani E. Bradáčové. Všichni se umístili na prvním místě. Na druhém místě potom skončily N. Kvízová, D. Petráková a M. Šírková, na třetím místě T. Slavík a R. Cihlář.

Přebor České republiky mladšího žactva se konal 21. 11. až v Ostravě. Rumburská výprava pěti závodníků musela vyrazit už v pátek. Bez zisku bodů v průběhu celého roku není start na tomto závodě možný, proto již nominace je úspěchem. Nejlépe, a to na třetím místě, se ve své váze 46 kg, kde bylo dvacet sedm startujících, umístil D. Gežo. Velká gratulace! Na pěkném pátém místě se umístila T. Marhanová, která bojovala ve své váze s deseti soupeřkami. Start na této prestižní soutěži, ale bez významnějšího umístění, si vybojovali R. Cihlář, T. Slavík a N. Kvízová.

Kromě dětí startovali na Mistrovství České republiky KATA 2015 i dospělí. Mistrovství pořádal Sokol Praha Vršovice v neděli 15. 11. Katameno katu předvedli L. Špaček a A. Pešek a Kimeno katu V. Koutecký a Z. Kaulfus z Ústí nad Labem. Oba páry za krásné předvedení sestavy chvatů juda a sebeobrany ocenila porota stříbrnou medailí. Je proto jasné, že děti trénují trenéři, kteří umí judo opravdu na vysoké úrovni.

JV Judo Rumburk

 

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail