Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pomozte nám rozsvítit rozhlednu na Vlčí hoře

rozhledna

Oslovuji článkem a prosbou všechny ty, kteří milují přírodu, turistiku
a také historii. U nás na Šluknovsku stojí už 126 let nádherná rozhledna
Vlčí hora, o kterou se nezištně stará Klub českých turistů v Krásné Lípě.
Po letech postupného zvelebování chce nyní klub rozhlednu posunout
ještě dále – díky elektrifikaci a osvětlení se solárními panely dostane
rozhledna nové možnosti využití.

O projektu
Elektrifikace za pomoci solárních panelů pomůže při provozu a údržbě rozhledny. Osvětlení dovolí také noční akce, prohlídky krajiny a oblohy, nabídne i další možnosti.
KČT svůj záměr přihlásil do programu Era pomáhá regionům. Dotační program každoročně podporuje čtyři vybrané projekty z každého regionu. Projekt „Světlo pro rozhledu Vlčí hora“ se dostal mezi nejlepší čtveřici největším počtem hlasů z celého Ústeckého kraje! Má tedy jistotu zajímavé finanční podpory. Jde jen o to, kolik to nakonec bude. Era totiž dotace rozděluje dle klíče: „Kdo více vybere, ten více dostane“.
Ten projekt, který od dárců vybere nejvíce, získá od Ery 50 000 Kč, druhý 40 000 Kč, třetí 35 000 Kč a poslední 25 000 Kč. Čím více tedy pro rozhlednu vybereme a čím lépe se umístíme, tím větší finanční podporu získáme.

Kdo za projektem stojí
O rozhlednu se stará a projekt řeší Klub českých turistů v Krásné Lípě. Jde o neziskovou organizaci, v jejímž čele coby předseda stojí lokální patriot, turista, a především velmi dobrý člověk pan Václav Hieke. Klub je neobyčejně aktivní, stará se o řadu památek, pořádá kulturní a společenské akce v blízkém okolí i vícedenní výlety daleko za hranice kraje. KČT Krásná Lípa je natolik úspěšný a jeho záběr tak široký, že před několika týdny obdržel z rukou hejtmana ocenění za nejaktivnější seniorský klub Ústeckého kraje.

 O rozhledně
Vlčí hora s devatenáct metrů vysokou kamennou rozhlednou je nepřehlédnutelnou dominantou Šluknovského výběžku. Z celkové výšky 600 metrů nad mořem lze v úchvatných výhledech spatřit celý kraj Šluknovska, Českého i Saského Švýcarska a Lužické hory. Dohlédnout však je možno i daleko za ně – až k ještědskému hřbetu, Jizerským horám a Krkonoším, směrem k jihu a do vnitrozemí pak lze spatřit litoměřické sedlo či Milešovku, dominantu Českého středohoří.
Rozhledna je vskutku krásným architektonickým dílem, které patří neodmyslitelně do kraje pod Vlčí horou již 126 let. Pod rukami turistů a činovníků klubu jen vzkvétá. Přístupové cesty, okolí i rozhledna samotná jsou zásluhou šikovných nadšenců a dobrovolníků udržovány ve výborném stavu. Nedávno dostala novou střechu, následně vnitřní i vnější schody a právě chystané solární osvětlení ji posune mezi evropské unikáty!

Jak můžete pomoci
Pokud se vám projekt líbí a chcete přispět na dobrou věc, zašlete jakoukoli částku na číslo účtu: 1017777101/0300 s variabilním symbolem 1004. Více informací na webu projektu a v KČT Krásná Lípa. Děkujeme vám!

Roman Němec

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail