Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Prezident Fotbalového klubu Rumburk hodnotí činnost oddílu

Od 20. 8. 2015 došlo ke změně vedení fotbalového klubu, které bylo zvoleno valnou hromadou. Výkonný výbor pracuje nyní v tomto složení: prezident Jaroslav Červinka, viceprezident Josef Mlejnek, administrátor Miroslav Sabo, funkci sekretáře vykonává Martin Charvát, hospodářkou je Luďka Šedivá.

Základní motivací nového vedení byla poslední slova vedení starého: „Domníváme se, že jsme dospěli tam, odkud není návratu a krach klubu je jen otázkou času“. Tato věta nás dnes a denně motivuje k naší další činnosti. Od samého začátku jsme nic neslibovali, ale pokoušeli jsme se rozjet novou sezónu. Naším cílem nebylo se pitvat v tom, jak klub pracoval v minulosti a kdo může za to, kde se najednou ocitl.

Naším úkolem bylo zajistit finanční zázemí, aby klub mohl existovat a fungovat. Zde máme stále ještě rezervy, ale pracujeme na jejich odstranění. Velkou pomoc jsme získali díky grantu města a od několika sponzorů, kteří mají zájem náš klub finančně podpořit. Tato činnost je velmi náročná, protože plno sponzorů stále ještě čeká, jak se nám bude dařit. Proto musíme hlavně zapracovat na důvěryhodnosti a dokázat, že naše činnost má smysl.

Chceme se zaměřit především na mládež, protože zde velmi pociťujeme, že nám chybí dorost a starší žáci.

V současné době máme dvě družstva. Mladší přípravku, která nám dělá velkou radost svým fotbalovým uměním, a hlavně soudržností kolektivu a dobrou komunikací trenérů s hráči, rodiči a vedením. Druhým týmem jsou muži. Bohužel jsme celý podzim bojovali s velkou marodkou a náš kádr byl díky tomu velmi úzký. Přesto jsme skončili na čtvrtém místě tabulky, hlavně venku jsme podávali spolehlivé výkony. Bohužel doma se nám tolik nedařilo.

Velmi dobrá spolupráce je s pronajímatelem hřiště a dalších potřebných prostor. Hřiště, ať již k mistrovskému utkání nebo k tréninku, bylo vždy vzorně připravené.

Čeká nás ještě mnoho tvrdé práce, ale věřím, že start se nám podařil a nyní je potřeba plnit naše záměry a nasměrovat klub tam, kam patří.

Na měsíc únor naši muži připravují fotbalový ples. Také proběhne soustředění mladší přípravky v Jiřetíně pod Jedlovou a mužů A-týmu ve Sloupu.

V závěru bych chtěl všem našim fotbalovým příznivcům popřát co nejlepší prožití vánočních svátků a hlavně hodně zdraví v novém roce 2016.

Jaroslav Červinka
prezident klubu

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail