Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

SK Viktorie připravil krásný víkend plný sportování

V sobotu 7. 11. se uskutečnily sportovní hry pro všechny děti, které se spolu s námi připojily k novému projektu Děti na startu. SK Viktorie odstartoval tento projekt v září 2015 pro děti z celého Šluknovského výběžku. Sportovní hry byly zaměřené, stejně jako celý projekt, na tyto oblasti: atletika, gymnastika, míčové hry a motorika. Děti si den náramně užily, stejně jako jejich trenérky. Nikdo nebyl smutný, protože za sportovní výkon byly ohodnoceny všechny děti, a to medailí, svačinovým boxíkem a zdravou odměnou. V rámci projektu Děti na startu, který podporuje FISAF.CZ spolu s Ústeckým krajem, bojujeme proti nadváze, úbytku pohybu u dětí předškolního a raného školního věku. Všichni účastníci projektu, kteří k nám dochází každé úterý, si odnesli domů svačinový box, ve kterém rodiče našli inspiraci, jak by se mělo dítko v tomto věku stravovat a jak by měla vypadat svačina do školy. Některé děti nám to již předvedly, a to hned druhý den, kdy vyrazily s SK Viktorie na turistický výlet na rozhlednu Tanečnice a měly s sebou v novém boxu příkladnou svačinku.

V neděli 8. 11. jsme pokračovali ve sportování. Sportovat taky jinak je potřeba, protože každý sport je dost jednotvárný a změna je vždy vítána. Aerobičky z SK Viktorie nasadily batůžky a vydaly se na cestu. Vlakem jsme se dopravili do stanice Mikulášovice Dolní nádraží a pěšky krásnou podzimní krajinou došli na rozhlednu Tanečnice, kde jsme se občerstvili polévkou, vyšlápli si dvakrát 138 schodů na rozhlednu a vydali se zpět na vlak. Počasí nám přálo. Babí léto a vůně spadaného listí nás donutila si po cestě zpět zahrát v přírodě zábavné hry. Výlet se nám vydařil. V nohách jsme měli deset a půl kilometru a zvládla to i nejmladší účastnice – čtyřletá Anežka.

Víkend plný sportu si určitě zase brzy připomeneme, a to třeba Inspiračním víkendem v Jiřetíně pod Jedlovou, kde se kromě sportování bude také vyrábět. Na programu je výroba adventních věnců a malého dárku pro své blízké nebo pečení cukroví. Rozloučení s rokem 2015 a odměnou pro všechny děti bude řádění v plaveckém bazénu v Rumburku. Těšíme se.

 

kolektiv SK Viktorie
www.skviktorie.cz

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail