Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

NOVOROČNÍ SLOVO STAROSTY JAROSLAVA SYKÁČKA

sykacek

Vážení, snad vánočně naladění spoluobčané,

do následujících, nejen svátečních dnů vám přeji jen to nejkrásnější. Myslím tím především zdraví, pohodu a svátky prožité v klidu a míru. Klid a mír je něco, čeho bychom si měli vážit a co bychom neměli brát jako samozřejmost, která nám je dána. Hodnota a význam těchto pojmů jsou v dnešní uspěchané a krizí zmítané době snad ještě aktuálnější, než v letech minulých. Samotné problémy člověčenstva jsou problémy všední, odložme je alespoň v tyto nevšední dny, když to bude možné. Věnujme to nejcennější, co věnovat můžeme, a to je čas. Věnujme ho svým blízkým, na kterých nám záleží a které máme rádi.

Do roku 2016 vám všem, kromě již zmíněných darů, přeji též skálopevné zdraví, nezbytnou dávku štěstí a také pochopení. Vždyť právě z nepochopení druhých často vznikají i zdánlivě a přitom zbytečně problémy. Přeji vám též, aby předsevzetí, která si do nového roku budeme dávat, nám vydržela déle než do ledna. A třeba se potkáme na procházce či jiné zdraví prospěšné aktivitě, o kterých si budeme slibovat…

Ona vážnost je však na místě jen do určité míry. A přestože je brát život s nadhledem úkolem nadlidským, můžeme se o to alespoň pokusit. A „vo tom to je“.

Jaroslav Sykáček, starosta

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail