První rumburské miminko letošního roku je na světě, gratulovalo se i ke stým narozeninám

Tištěné noviny 01/2016 | 7. 4. 2016 | Nezařazené

miminko

Malý Petřík Holič, první letošní rumburské miminko, přišel na svět v Lužické nemocnici 1. 1. 2016 ve 13.35 hod., vážil 3440 g a měřil 53 cm. Novopečenou maminku Ivetu jsme navštívili s panem starostou Jaroslavem Sykáčkem v úterý 5. 1. zrovna ve chvíli, kdy se chystali porodnici opustit. Všichni jsme mamince k prvorozenému chlapečkovi pogratulovali a předali kytici i finanční příspěvek.

stoletapani

Ve čtvrtek 7. 1. dopoledne jsme jeli navštívit jubilantku Marii Tesařovou, která v ten den oslavila úctyhodné sté narozeniny. Jak je již zvykem, pan starosta pogratuloval společně s velkou kyticí v ruce, dále byl předán ještě potravinový balíček a taška s propagačními materiály města Rumburk. Paní Marie je stále vitální žena, která ráda luští křížovky a čte časopisy. V Rumburku se jí velmi líbí, stará se tu o ni její dcera, se kterou žije v rodinném domku. Jejím receptem na dlouhověkost je každodenní konzumace ovoce, konkrétně jablek.

Pro zajímavost – nejstarším obyvatelem Rumburku je také žena, je jí nádherných 103 let.

jap

 

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2016/04/07/prvni-rumburske-miminko-letosniho-roku-je-na-svete-gratulovalo-se-i-ke-stym-narozeninam/