Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

I obyčejné krabice od bot mohou skrývat milá překvapení

Krabice od bot mají dlouholetou tradici, sbírka byla jako první realizována ve Spojených státech a následně v Západní Evropě. A o co vlastně jde? Smyslem této akce je, že děti pomáhají dětem.

Ne každá rodina si může dovolit kupovat svým dětem vánoční dárky. Děti, které tuto skutečnost nezažily, mají sociální cítění a jsou ochotny připravit svým vrstevníkům z chudších rodin tzv. krabice od bot plné vánočních dárků. Krabice jsou vždy označeny pohlavím dítěte a věkovým rozmezím, pro koho je krabice určena. V těchto krabicích jsou smysluplné a užitečné dárky, jako např. oblečení, hygienické potřeby, školní pomůcky, drobné sladkosti a hračky.

Jako v předešlých letech tak i v roce 2015 jsme měli možnost týden před vánočními svátky potěšit děti ze sociálně slabých rodin i u nás ve Šluknovském výběžku, kde bylo rozdáno přibližně 350 dárkových krabic. Iniciátorem této akce je Diakonie Českobratrské církve evangelické. Koordinace na Šluknovsku se ujala Kostka Krásná Lípa, která oslovila různé organizace a zajistila svoz do zázemí a následně roztřídění krabic dle požadavků sociálních a terénních pracovníků. Tímto bychom chtěli poděkovat dárcům vánočních krabic od bot, a to studentům Gymnázia Rumburk a paní učitelce Dagmar Fohlové, dětem ze Základní školy v Dobříši a Ev.-Luth. Dietrich-Bonhoeffer-Kirchgemeinde Chemnitz. Krabice předávali za Kostku pracovníci Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, Terénního programu a dále pracovníci Teen Challenge, Města Šluknov – sociální odbor, Města Rumburk – sociální odbor, Cedru – komunitní spolek, Oblastní charity Rumburk a Integrovaného centra Horní Poustevna. Tímto všem velice děkujeme.

za komunitní centrum

Kostka Krásná Lípa
Ilona Weinerová

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail