Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Informace Městské policie Rumburk

Rádi bychom tímto alespoň částečně informovali občany o činnosti Městské policie Rumburk za období druhého pololetí minulého roku.

Městská policie od 1. 7. do 31. 12. 2015 řešila celkem 2581 událostí. Za celý loňský rok pak strážníci ve službě řešili v celkovém součtu 4885 událostí. To je v průměru 407 úkonů, zákroků nebo jiných opatření za měsíc. Městská policie za rok 2015 zpracovala krom jiného také 1524 přestupků. To však není konečné číslo, protože ne všechny přestupky nebo jiné protiprávní jednání se v našem právním prostředí podaří „dostatečně“ prokázat.

Pro zajímavost – strážníci řešili společně se zaměstnanci záchytných kotců v minulém roce také 185 událostí ohledně problematiky psů. Jednalo se především o toulavé, agresivní nebo nemocné psy, zanedbání povinností vlastníků, neuklizené výkaly atd. Tímto bychom chtěli požádat některé majitele psů o zodpovědnější přístup v této problematice. A zároveň poděkovat té většině občanů, kteří se v celkovém pojetí již zodpovědně chovají nebo se o to alespoň snaží.

Dodatečně přejeme všem lidem dobré vůle hodně štěstí v novém roce.

za Městskou policii Rumburk
Waldemar Kotmel

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail