Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jógou ke zdravému tělu a klidné mysli

joga

Konstatování, že dnešní doba je uspěchaná, plná stresu a našemu zdraví škodící, je už otřepané klišé. Stále více lidí se ale s tímto faktem nehodlá smířit a chtějí pro své zdraví něco udělat. Chtějí bojovat s bolavými zády z nekonečných hodin sezení, se zkrácenými svaly, s nezastavitelným proudem myšlenek a starostí zaměstnávajících mozek, když leží v posteli a snaží se usnout.

Jenže jak začít? Koupit permanentku do posilovny, nebo snad běžecké boty? Ani jedno nemusí být pro naše tělo vhodné, a pokud to budeme přehánět, můžeme si ještě více ublížit. Základem je nejen komplexní protažení celého těla, ale i posílení tzv. jádra, neboli hlubokého stabilizačního systému, který má na starosti správné držení těla.

Řešením může být jóga. Prastaré asijské učení zahrnuje nejen fyzickou stránku v podobě jógových pozic (asán), které se zaměřují na posílení a vyrovnání těla, k rozvoji pružnosti, zdraví páteře a prokrvení všech orgánů, ale také duševní, kdy pomocí dechových technik a meditace pomáhá očistit a zklidnit naši mysl.

Není však cílem napodobovat jogíny v krkolomných, pro běžného smrtelníka nedosažitelných pozicích. Důležitější je správnost provedení cviků, do kterých vás cvičitel navede a jejich pozitivní účinek na zdraví.

Právě v takovém stylu cvičí i lektorka jógy Pavlína Stránská, která od února otevírá nové lekce v našem kraji, konkrétně v Rumburku, Varnsdorfu a Jiřetíně pod Jedlovou. Při cvičení si nejen odpočinete a zrelaxujete mysl, ale především posílíte a protáhnete svaly, o kterých jste možná ani netušili, že máte. Pod pečlivým dohledem lektorky budete provádět pozice anatomicky správně tak, aby byly pro vaše tělo co nejpřínosnější.

Chcete udělat něco pro své zdraví a vitalitu? Přijďte si zacvičit. Informace a termíny naleznete na www.pavlinastranska.cz, nebo www.facebook.com/pavlinastranskajoga.

red

 

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail