Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

LÍBÍ – NELÍBÍ

Dovolte, abych i já přispěl do rubriky Líbí – nelíbí. Nejde snad ani o to, co se líbí či nelíbí, ale o praktickou stránku problému. A zejména jeho nápravu.

U mateřské školy v Podhájí je přilehlý chodník, který od doby své výstavby v osmdesátých letech nebyl renovován a jeho současný stav odpovídá jeho stáří. Například přímo před jedním z východů ze školky je rozlehlá kaluž, plocha chodníku se rozpadá, je nerovná atd. Bohužel ale ještě větší problém je ten, že chodník nenavazuje na ulici V Podhájí a občané jsou nuceni vzdálenost asi deset metrů mezi chodníkem a komunikací překonat po blátivém a nezpevněném úseku, který se pochopitelně v zimě neudržuje. Denně tuto trasu používá odhadem několik desítek až stovek lidí, zejména matek s dětmi jdoucích ze sídliště Podhájí do školky, do obchodu, restaurace apod. Dodávám, že budova školky je využívána i jako volební místo.

V minulosti (cca před čtyřmi lety) jsem na tento problém telefonicky upozornil pracovníka Odboru komunálních věcí Městského úřadu Rumburk, ale k žádné nápravě nedošlo. Prosím odpovědné pracovníky MěÚ o prošetření situace na místě a nápravu věci.

L.C.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail