Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ragbyová lvíčata z Rumburku mají za sebou první turnaj

rugby

V sobotu 23. 1. jsme se vydali na náš první turnaj U14 v ragby. Cesta do Zbuzan u Prahy byla díky sněhu složitá, ale na místo jsme se dostali včas. Odjížděli jsme ve složení Martin Marini, Petr Mark ml., Dan Svoboda, Lukáš Šabo a Kristýna Vejrychová, trenér Zdeněk Zatloukal. Dva kluci zůstali bohužel pro nemoc doma.

Naše hráče jsme přihlásili do skupiny C, ve které dále hrály týmy Petrovic, Plzně, Rakovníku, Pragy Praha a Tatry Smíchov. Hrálo se pět proti pěti, pět minut jeden zápas.

Na těchto turnajích jde především o to, abychom se soustředili na správné herní prvky, jako je hledání volného prostoru k útočení, využití tohoto prostoru samotným hráčem nebo jeho spoluhráčem, nabízení se do podpory útočnému a obrannému postavení hráčů, reagování na změnu herního stylu soupeře, provedení skládek atd., aspektů hry je hodně. Hrát co možná nejlépe a bojovat o vítězství v každém zápase a po zápase mít radost ze hry, i když se prohrálo, vyjádřit pokřikem, podáním ruky a pochvalou hry, respekt k soupeři, rozhodčímu, trenérovi, fanouškům.

První zápas jsme nastoupili proti hráčům Pragy, který jsme těsně prohráli i přes naši výbornou obranu 2:1, 1x položení P. Mark.

S Rakovníkem jsme se ujali vedení, ale nakonec prohráli 2:1, 1x položení P. Mark. Další zápasy jsme prohráli, s Petrovicemi 3:0 a Tatrou Smíchov 5:0.

V předchozím zápase se lehce zranil Dan, a tak jsme požádali o jednoho hráče z Pragovky, se kterou máme vzájemnou spolupráci a možnost zúčastňovat se jejich tréninků. Na poslední zápas turnaje jsme nastupovali proti hráčům Plzně. Sledováním předchozích zápasů Plzně jsme zjistili, které hráče si musíme především pohlídat, což se vyplatilo a zápas jsme vyhráli 5:2. Položení 2x P. Mark, 1x K. Vejrychová, 2x Praga.

Kluci a Kristýna zanechali na turnaji hodně dobrý dojem a ostatní větší kluby začaly projevovat zájem o naše hráče a hráčku. Tímto bych jim chtěl všem poděkovat za nasazení a bojovnost, se kterou se turnaje zúčastnili.

V sadě dresů máme ještě spoustu volných čísel. Pokud máte zájem o tento fyzicky náročný, ale čestný sport, rádi vás uvidíme na tréninku – každý čtvrtek od 17.00 hodin v tělocvičně Obchodní akademie v Rumburku.

Petr Mark

 

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail