Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské gymnázium žije florbalem

florbal

Od počátku školního roku se na škole rozběhly pravidelné tréninky florbalu chlapců i dívek jak z nižšího, tak i z vyššího stupně gymnázia. Každá skupina se schází pravidelně jednou týdně v tělocvičně gymnázia či na sousední obchodní akademii a se zápalem se připravuje pod vedením Mgr. Veselé, Mgr. Hocka, Mgr. Wintera a Mgr. Kvíze. Už od loňského roku pomáhají s tréninkem i žáci letošní oktávy, kteří jsou sami aktivními hráči – Naďa Vránová, Honza Koštejn, David Lichtenberg a Patrik Púdelka. Někteří z nich se dokonce podíleli na založení florbalového klubu v Rumburku, do něhož mohou chodit žáci 2. stupně základních škol i studenti škol středních (bližší informace pro zájemce na facebookových stránkách FBC Letci Rumburk).

Z úspěchů gymnazistů vyberme
jen ty nejvýznamnější:

Mimořádného úspěchu se podařilo dosáhnout například týmu dívek z tercie a kvarty (doplněné jednou primánkou) na okresním přeboru ve florbalu, kde získaly skvělé druhé místo.

Akce se konala v listopadu v Děčíně. Zúčastnilo se jí celkem osm škol a hrálo se systémem „každý s každým“, což znamenalo pro naše žákyně sedm náročných zápasů. Hned při prvním se utkaly s budoucími vítězkami turnaje ze ZŠ Tyršova Děčín. Byla to sice na úvod prohra 0:4, ale v dalších zápasech už naše hráčky soupeřkám nedovolily téměř nic a ze zbývajících šesti zápasů pětkrát vyhrály. Nejemotivnější zápas byl se ZŠ Chřibská, kdy zvítězily velmi těsně 1:0, a díky tomu se jim podařilo našeho tradičního rivala odsunout v turnaji na třetí místo.

Sledovat dívky při zápasech bylo nádherným zážitkem.

Obdiv si zaslouží i děvčata z primy a sekundy za velké nasazení, díky kterému vybojovala v prosinci v Markvarticích páté místo na okresním přeboru ve florbalu mladších žákyň.

Pro většinu dívek, které na turnaji nastoupily, to byla premiéra, holky sbíraly své první zkušenosti se soutěží tohoto druhu. Byl to skutečný křest ohněm, ve kterém se naše žákyně vydaly ze všech sil a svým soupeřkám nic nedarovaly. Ze šesti zápasů pouze dvakrát prohrály, a to se ZŠ Tyršova Děčín (0:2), která celý turnaj vyhrála, a se ZŠ náměstí E. Beneše z Varnsdorfu (0:2), kdy se jednalo o první zápas a děvčata se teprve sehrávala. Celý turnaj byl nesmírně náročný fyzicky i psychicky a děvčata v něm obstála se ctí jak svým výkonem, tak i zodpovědným přístupem a chováním ve stylu fair play.

Vynikajícím výkonem se předvedly také žákyně vyššího gymnázia na turnaji ve florbalu středních škol Šluknovského výběžku. Ten se konal v listopadu ve sportovní hale v Rumburku a naše děvčata obsadila skvělé 2. místo. V celkem pěti zápasech vybojovala čtyři vítězství a nestačila pouze na tým VOŠ a SPŠ Varnsdorf, se kterým prohrála 0:2. V ostatních zápasech měly naše florbalistky výraznou převahu, o čemž svědčí i skóre 4:0 s Gymnáziem Varnsdorf, 4:0 s rumburskou „polygrafkou“, 5:0 se SZŠ a OA Rumburk a 2:0 s „lesárnou“ ze Šluknova.

Téměř perfektní výkon a druhé místo je posunulo do okresního finále v Děčíně. Z něj si ve středu 13. 1. přivezly úžasné zážitky, a především 2. místo.

Tohoto turnaje se účastnily všechny děčínské střední školy, VOŠ a SPŠ Varnsdorf a samozřejmě Gymnázium Rumburk. Už od začátku bylo zřejmé, že většina týmů rozhodně nebude patřit mezi lehké soupeře. Soutěžní týmy byly rozděleny do dvou skupin, kde se hrálo systémem „každý s každým“, a pouze vítěz skupiny měl jisté finále. Naše hráčky se nejprve utkaly s děčínskou Libverdou, kterou udolaly 5:1. Vzápětí je čekal zápas s Evropskou obchodní akademií, která vyhrála v loňském roce. Soupeř to byl těžký, ale děvčata se nezalekla a po srdnatém výkonu zaslouženě zvítězila 2:1. Tento výsledek nám zajistil souboj o celkové první místo, ve kterém jsme narazily na pro nás už známého soupeře VOŠ a SPŠ Varnsdorf. Naše florbalistky daly do zápasu všechny síly a dřely do poslední vteřiny, nakonec se však musely smířit s velmi těsnou porážkou 0:1. I přes zklamání děvčat z výsledku posledního zápasu je nutné zdůraznit, že se jedná o nejlepší výsledek Gymnázia Rumburk ve florbalu v této kategorii vůbec a smutek není na místě.

Ve výčtu úspěchů nelze zapomenout ani na kluky, hlavně ty z vyššího gymnázia, kteří částečně kopírovali svými výkony výsledky spolužaček: druhé místo v Lize severu je také nominovalo do okresního kola florbalové soutěže do Děčína, kde den před dívkami po bojovném výkonu obsadili bramborové čtvrté místo.

Děkujeme všem našim florbalistům za předvedené výkony a vynikající reprezentaci školy. Roste další generace výborných hráček a hráčů, kteří, pokud vydrží ve svém nasazení, budou moci naši školu reprezentovat i v budoucích letech. Zúročuje se tak několikaletá práce, kdy studenti chodí na florbalové tréninky a věnují se florbalu ve svém volném čase i přes náročné školní povinnosti. Za to si zaslouží obdiv i poděkování.

Bližší informace, sestavy jednotlivých týmů – dívčích i chlapeckých – a spousty fotek na www.gymrumburk.cz.

Kamila Veselá, ájé

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail