Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Výměnou starého kotle za nový pomůžete ke zlepšení životního prostředí

kotel

Téma „kotlíková dotace“ bylo na pořadu dalšího setkání s občany. Lidí přišlo opravdu hodně, zaplnili téměř celý sál Domu kultury Střelnice Rumburk. Informovat občany přijeli odborníci z kraje. Během hodinové prezentace všechny přítomné seznámili se vším potřebným. Ti se pak mohli ptát na cokoliv, co je zajímalo. Kotlíkovou dotaci přiblížíme i těm, kteří se ve středu 20. 1. nemohli dostavit.

Jedná se o dotační program na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva. Na severu Čech je cílem vyměnit celkem 1080 kotlů. Příští týdny ukážou, jaký zájem o tuto dotaci bude a zda se dostane na všechny. V současnosti spadá převážná část kotlů do první a druhé emisní třídy, provoz těchto kotlů bude v roce 2022 zcela zakázán. Hlavním účelem dotace je výměna stávajících ručně plněných kotlů na tuhá paliva za nové účinné nízkoemisní tepelné zdroje v rodinných domech určených k bydlení na území Ústeckého kraje, u kterých je vlastníkem fyzická osoba a kde:

bude současně provedeno alespoň jedno tzv. mikroenergetické opatření vedoucí ke snížení energetické náročnosti rodinného domu (např. vyměnit okna, zateplit půdu nebo střechu, opravit fasádu, vyměnit vstupní dveře apod.),

nebo došlo v minulosti ke snížení energetické náročnosti na třídu C,

nebo je současně žádáno v programu Nová zelená úsporám.

Maximální výše způsobilých výdajů je stanovena na 150000 Kč. Pokud žadatel získá nejvyšší možnou podporu, může dostat zpět až 127500 Kč. Náklady na mikroenergetické opatření mohou tvořit max. 20000 Kč.

Příjem žádostí je od pondělí 25. 1. do čtvrtka 31. 3. 2016. Datum zahájení realizace projektu (způsobilost výdajů od): 15. 7. 2015. Datum ukončení realizace projektu (způsobilost výdajů do): 31. 10. 2016.

Pokud se i vy chcete do programu zapojit a o nový kotel nebo tepelné čerpadlo máte zájem, všechny potřebné údaje, informace, termíny a žádost naleznete na stránkách www.kr-ustecky.cz/kotlikovedotace nebo www.sfzp.cz/kotlikovedotace.

jap

 

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail