Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Rumburku proběhlo městské kolo Děčínského skřivánka 2016

V pondělí 8. 2. v dopoledních hodinách proběhlo v kinosále Domu kultury Střelnice Rumburk městské kolo Děčínského skřivánka. Celkem se soutěže zúčastnilo čtyřicet dětí ze základních škol z celého výběžku, Gymnázia Rumburk a ZUŠ. Soutěž je rozdělena do několika kategorií dle věku, zvlášť se hodnotí děti, které nestudují zpěv, a děti, které studují sólový zpěv nebo hlasovou výchovu v ZUŠ či na soukromých školách. Skřivánek je celostátní soutěž v sólovém zpěvu pro děti a mládež ve věku od šesti do patnácti let a končí celostátním kolem v Karlových Varech. Z městského kola a dále do krajského kola soutěže, které se koná 25. 2. v Děčíně, postupují za každou sólovou soutěžní kategorii dva žáci. Za každou soutěžní kategorii duet, trií a kvartet postupují skupiny umístěné na prvním až třetím místě.

V kategorii A1 – sólo se umístila na prvním místě Lucie Špičková, druhá byla Andrea Koubková a třetí Tereza Turazová. V kategorii A2 – sólo se na prvním místě umístila Julie Michelová, druhá skončila Denisa Michnová a třetí byl Jakub Boštík. V kategorii A1 – duo se na druhém místě umístily Tereza Turazová a Radka Tůmová. V kategorii B – sólo zvítězila Anna Hrubešová, druhý byl Michal Bartoš a třetí skončila Klára Jankovská. V kategorii C1 – sólo byl první Daniel Novák, druhý Daniel Kolář. V kategorii C2 – sólo se na prvním místě umístila Klára Vachtová, druhá byla Karolína Pavlíková a třetí Veronika Kučerová. V kategorii B – duo se na prvním místě umístily Aneta Pejčochová a Adriana Kramerová a druhé místo získaly Kristýna Madarová a Anna Hrubešová. Kategorii B – trio vyhrály Jana Berková, Markéta Škvorová a Kateřina Richtrová. Poslední kategorii C2 – duo vyhrály Klára Vachtová a Anežka Schejbalová. Porota udělila také čtyři čestná uznání.

Děkujeme tímto všem soutěžícím, kteří se statečně poprali s trémou, a především pedagogům, kteří je na jejich vystoupení připravovali, velice si jejich práce vážíme. Přejeme všem postupujícím hodně štěstí v Děčíně.

DDM

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail