Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Erasmus+ na rumburském gymnáziu

Rumburské gymnázium se zapojilo do mezinárodního projektu Erasmus+. Do stejného projektu se kromě našeho gymnázia zapojilo i gymnázium z Litvy, Bulharska a Slovinska. A o co tu vlastně jde? Mezi těmito čtyřmi školami proběhnou během následujících dvou let výměnné pobyty studentů. Celý projekt se řídí heslem „Zodpovědné cestování“, což znamená cestovat šetrně vůči životnímu prostředí, samostatně si cestu naplánovat a rozšiřovat si při ní své obzory, podporovat lokální ekonomiku, respektovat místní kulturu, spolupracovat s místními obyvateli, nebýt závislý na cestovkách, respektovat pravidla bezpečnosti, být součástí týmu a ideálně také poznat sám sebe.

První výměnný pobyt se uskuteční začátkem května 2016 právě u nás v České republice, na našem gymnáziu, kdy dvacet čtyři studentů z partnerských škol přijede k nám do Rumburku. Společně už vymýšlíme program a budeme se snažit o to, aby náš kraj udělal na zahraniční hosty ten nejlepší dojem.

Rumburští studenti zapojení do projektu se v únoru společně s učiteli zúčastnili schůzky v centru Národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě a s jeho pracovníky konzultovali možnosti spolupráce vzhledem k plánovanému programu výměnného pobytu. Chystá se prohlídka NP České Švýcarsko a také dobrovolnická činnost na jeho území. Dále bude připravený workshop na téma podnikání na lokální úrovni, prohlídka řady místních pamětihodností a mnoho dalšího. Na gymnáziu proběhl už i projektový den, během kterého čeští studenti vytvářeli propagační materiály, sepisovali potřebné informace a diskutovali o konkrétní náplni programu.

Všechny zapojené školy jsou také součástí programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (viz předcházející články), takže zahraničním studentům umožníme absolvovat právě v Národním parku České Švýcarsko bronzovou úroveň dobrodružné expedice.

Pokud vás projekt Erasmus+ zaujal, podívejte se na internetové stránky www.erasmusplus.wz.cz.

Alžběta Petrášová, 5.A

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail