Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jóga – uzdravující cesta k sobě samému

joga

Jóga v posledních letech získává stále vice příznivců. Svou dostupností a blahodárnými účinky si získává zájem, a to jak žen, tak samozřejmě i mužů. Z čistě spirituální jógy se během staletí vydělily různé formy cvičení orientované na tělo. Jedná se nejen o cvičení, ale i životní filozofii, která svou komplexností přináší člověku v celém svém „já“ harmonii, zklidnění a odolnost. Fyzické zdraví i duševní rovnováha jogína tkví ve cvicích rozvíjejících sílu, pohyblivost i výdrž, dynamiku i klid, napětí i uvolnění, dýchání i meditaci, výzvu i koordinaci, a také ve vyvážené stravě i praktikování očistných technik. Především výdrže v pozicích a dýchací techniky nám pomáhají odvrátit naši mysl od všech okolních vjemů a nastolit v těle kýženou harmonii.

Jak jóga mění naše tělo?

Jógové pozice (asány) intenzivně pracují se svaly, protahují je a zároveň procvičují klouby, což vede k jejich lepšímu vyživení a tím pádem snížení opotřebení. Při józe se také čistí energetické dráhy – tzv. meridiány, jimiž teče naše životní energie. Ta pak proudí tělem volně a přispívá k celkovému fyzickému i psychickému zdraví. Účinek na zdraví se však projevuje ve všech oblastech, protože působení jógy je celostní. Nezaměřuje se jen na jeden problém, ale pozvolna ozdravuje celý organismus, čímž nastává v těle rovnováha.

Žijme jógou, přijměme ji jako svůj životní styl a ona nás naučí čistěji vnímat sám sebe i své okolí. Přinese nám pohodu do života, radost, uvolnění i nové přátele. Přijměte srdečné pozvání na pravidelné lekce a dva jarní semináře na téma Správná technika jógových pozic a Jarní detox s jógou a divokými bylinami, ke kterým více informací naleznete na stránkách www.pavlinastranska.cz. Otevřete svou mysl a tělo prastarému indickému učení a nechte se pohltit touto nádhernou závislostí.

Pavlína Stránská

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail