Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Obráběči z varnsdorfské střední školy ovládli Ústecký kraj, jednoho z nich čeká celostátní finále

V pátek 26. 2. se dva žáci z VOŠ, SPŠ, SOŠS a CR Varnsdorf oboru Obráběč kovů zúčastnili regionálního kola soutěže KOVO JUNIOR 2016, které organizovala SŠ stavební a strojní Teplice. I letos žáci navázali na loňský obrovský úspěch (celorepublikové vítězství T. Lorence) a jeden z dvojice postoupil do celostátního finále.

Soutěž se skládala ze dvou částí. V první měli žáci za úkol soustružení a frézování dílce dle výkresové dokumentace a v části druhé předvést teoretické znalosti potřebné k výrobě některých součástí dle technické dokumentace. Soutěže se zúčastnilo dvanáct žáků ze šesti středních škol z celého Ústeckého kraje. VOŠ, SPŠ, SOŠS a CR Varnsdorf reprezentovali žáci třetího ročníku Adam Birnbaum a Pavel Laštůvka, kteří se již tradičně v silné konkurenci škol neztratili. Adam Birnbaum obsadil vynikající první místo, díky kterému postoupil do celostátního finále, které se bude konat 11. – 13. 4. na VOŠ a SPŠ ve Žďáru nad Sázavou.

Velký dík patří žákům za vzornou reprezentaci školy, ale nemalý podíl mají všichni učitelé teoretické i praktické výuky, kteří se podíleli na jejich odborné přípravě během celého studia. Tento vynikající výsledek jen podtrhuje již tradiční velmi dobrou kvalitu absolventů Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Střední odborné školy služeb a cestovního ruchu ve Varnsdorfu.

M. Hovanycz
učitel odborného výcviku VOŠ, SPŠ, SOŠS a CR Varnsdorf

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail