Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Studenti rumburské „zdrávky“ bojují za zdravý dětský úsměv

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Studenti a učitelé SZdŠ a OA v Rumburku se rozhodli reagovat na zprávy upozorňující na stále se zhoršující stav chrupu dětí v předškolním věku. Společnými silami vytvořili vzdělávací projekt pro mateřské školy s názvem „Zdravý úsměv“. Účelem je zábavnou formou vysvětlit a ukázat dětem, jak správně čistit své zoubky, aby se leskly jako perličky.

Jednou z prvních školek, kterou studenti druhého ročníku navštívili, byla MŠ Vojtěcha Kováře v Rumburku. Po krátké pohádce děti dostaly omalovánku a zubní kartáček, s nímž si hned vyzkoušely správnou techniku čištění svých zoubků. Dle reakcí se dětem akce líbila, a proto bychom rádi touto cestou oslovili i další mateřské školy v našem regionu.

V případě zájmu o projekt „Zdravý úsměv“ nás kontaktujte na e-mailové adrese skodova.a@szds-oa.cz. Na závěr bychom chtěli poděkovat za finanční podporu městu Rumburk a studentům Miroslavu Horákovi, Jiřině Krzákové, Pavle Krajčírové, Aloně Oryekhové a Kláře Figurové za to, že do celé akce vkládají svůj čas a srdce. Děkujeme.

učitelé SZdŠ a OA

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail