Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vydejte se na výlet po nové přeshraniční turistické stezce Dolní Poustevna – Gerstenberg – Unger

Ve čtvrtek 25. 2. byla slavnostně otevřena nová, žlutě značená přeshraniční turistická trasa vedoucí z Dolní Poustevny z nádraží po původní středověké stezce na Gerstenberg (tzv. Solný sloup, 532 m. n. m.) a dále pokračuje až k rozhledně Unger na saské straně. Slavnostního otevření se zúčastnilo na sto padesát nadšených českých a německých turistů, kteří statečně odolávali rozmarům počasí od sluníčka po totální sněhovou chumelenici. Na státní hranici se sešli zástupci české a saské strany, aby společně, symbolicky přestřižením pásky, otevřeli tuto novou cestu. Turistický zážitek vyvrcholil v podobě lahodného guláše, podávaného z polní kuchyně, a typického německého Glühweinu.

Tato trasa existovala již před druhou světovou válkou, pak byla vlivem politických a historických událostí zrušena. O obnovu této trasy se zasloužil především Martin Kučera z Klubu českých turistů Dolní Poustevna, dále Jiří Rak ze společnosti České Švýcarsko o.p.s. a Helmut Venus, okresní značkař z Neustadtu. Vznik stezky podpořili starostové Dolní Poustevny a Neustadtu.

Tato stezka výrazně přispívá k propojení zajímavých cílů v Česku a Německu v okolí měst Dolní Poustevna a Sebnitz a zvyšuje tak turistickou atraktivitu Šluknovského výběžku nejen před blížícím se sto šestnáctým celoněmeckým turistickým srazem v Sebnitz v červnu tohoto roku.

red

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail