Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Poprvé v historii judistického oddílu se na závody nejelo, ale letělo

judo

Zní to neskutečně, že někdo z oddílu z tak malého města startoval na závodech tak daleko, že musel použít k dopravě letadlo. Jednalo se o turnaj EJU Kata Tournament Marcel Clause 2016, který se konal 21. 2. v Bruselu v Belgii. Těmi šťastnými byli Alexandr Pešek a Ladislav Špaček. Tito dva rumburští judisté secvičili Katame No Katu – závodní sestavu judistických technik prováděných na zemi (držení, škrcení, páčení). Trvalo jim to tři roky. Nejprve ji předvedli na mistrovství České republiky, a protože bylo provedení dobré, ukázali ji na mistrovství Slovenské republiky, kde zvítězili. A tak dozrál čas podívat se do světa, jak toto judistické umění předvádí konkurence.

V Bruselu se předvádělo celkem pět druhů různých kat. Na turnaj se přihlásilo celkem sedmdesát devět párů ze čtrnácti evropských zemí. Stejnou katu jako rumburští judisté předvádělo ještě dalších dvacet párů. Cíl byl jediný – nebýt poslední. Startující byli rozděleni do dvou předskupin, z té vždy tři první páry postoupily do finále. Rumburská dvojice, jediná z České republiky, obsadila v předskupině osmé místo, tzn. celkově šestnácté místo. Za sebou nechali pět párů, takže rozhodně poslední neskončili. Medaili nezískali, ale zkušeností pro další trénink mnoho.

Závěrem je nutné říci, že oba startující museli vložit nemalé vlastní finanční prostředky a sehnat si sponzory, kterým touto cestou děkujeme, aby se na tyto závody dostali.

JV Judo Rumburk

 

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail