Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Bez fyziky není budoucnost

Podpořte ústřední kolo fyzikální olympiády na rumburském gymnáziu

Ze svých školních let si mnozí vzpomínáte na fyzikální olympiádu. Je to nejstarší a nejprestižnější fyzikální soutěž, v příštím roce proběhne již její osmapadesátý ročník. Řeší ji žáci od šesté třídy až po studenty v maturitních ročnících. Sama jsem se jí tu s menším, tu s větším úspěchem během svých studií zúčastňovala. Náklonnost k této soutěži u mne pokračovala i poté, co jsem sama začala učit fyziku na Gymnáziu Rumburk. Vždy jsem byla hrdá na vysokou úroveň výuky fyziky a matematiky na naší škole. Každý úspěch studenta byl pro mě povzbuzením pro další podporu fyzikální olympiády, vše pro mě vyvrcholilo před více než dvěma roky, kdy jsem byla požádána o to, abych se stala předsedkyní krajské komise fyzikální olympiády Ústeckého kraje. Od tohoto okamžiku jsem se zúčastňovala i ústředních kol soutěže, která jsou v nejvyšší kategorii republikovým vyvrcholením. Z vítězů tohoto kola je po výběrovém soustředění vybíráno družstvo pro mezinárodní olympiádu.

V pořádání ústředního kola se jednotlivé kraje střídají, a když jsem zjistila, že naposledy se náš kraj ujal této povinnosti v roce 1997, došlo mi, že dojde brzy na nás. Rozhodla jsem se, že pak bych ráda uspořádala soutěž v Rumburku. Ústřední komise rozhodla o konání ústředního kola v Ústeckém kraji od 7. do 10. 2. 2017. Po domluvě s ředitelkou naší školy proběhne na Gymnáziu Rumburk. Jde o organizačně náročnou akci, které se zúčastní padesát nejlepších studentů z celé republiky a třicet členů ústřední komise. Úspěšní řešitelé této soutěže se stávají studenty prestižních cizích i českých vysokých škol. Není neobvyklé, že jsou přijati ke studiu například na universitě v Cambridge.

Uspořádání soutěže je finančně náročné, uvítali bychom proto jakoukoli formu sponzorství. Byla bych ráda, kdyby si účastníci akce na naše město a Šluknovský výběžek odvezli co nejlepší vzpomínky. Sponzoři, pomozte nám představit prostřednictvím této celostátní akce Rumburk a celý Šluknovský výběžek v tom nejlepším světle.

 

Jana Vlasáková
předsedkyně Krajské komise FO a učitelka Gymnázia Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail