Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Díky finančním darům má Lužická nemocnice nové přístrojové vybavení. Děkujeme

dar2

Vedení Lužické nemocnice a polikliniky, a. s. děkuje
obcím Doubice a Staré Křečany jménem pacientů
i zdravotnického personálu za finanční dary.

Společnost Lužická nemocnice a poliklinika, a. s. na základě podaných žádostí a jednání se zástupci obcí Šluknovského výběžku obdržela v závěru roku 2015 dva peněžité dary. Na základě představení společnosti LNaP, a. s. a projednání v zastupitelstvech jednotlivých obcí se dvě obce rozhodly poskytnout příspěvek na pořízení přístrojového vybavení LNaP, a.s.

Darovací smlouvy byly podepsány v říjnu a listopadu loňského roku. Jednalo se o částky 130 tis. Kč od Obce Staré Křečany a 10600 Kč od Obce Doubice, určené na modernizaci přístrojového vybavení k zvýšení komfortu pacientů.

Rozhodnutím představenstva ze dne 18. 11. 2015 bylo uloženo realizovat poptávková řízení na pořízení přístrojového vybavení – konkrétně se pro naši společnost jednalo o realizaci nákupu přístrojů a vybavení v předpokládané ceně 378 tis. Kč bez DPH. O radost z pořízení nových přístrojů a finanční pomoci se s vámi chceme podělit.

• Naši pacienti, kteří se léčí na oddělení rehabilitace, se mohou těšit na zcela nový přístroj BTL-4620 Premium, který využívá různých typů elektrického proudu k léčebnému účinku. Elektrický proud je aplikován pomocí elektrod přímo přes kůži pacienta především za účelem tlumení akutních a chronických bolestí pohybového aparátu, léčby poruch svalového napětí a svalové funkce. Dále se mohou těšit na přístroj BTL-12, který spolu s elektroléčbou provádí mechanickou masáž, čímž zlepšuje prokrvení tkáně a látkovou výměnu.

• Harmonický skalpel je jeden z dalších přístrojů, ke kterému byly dokoupeny z darů kabely s převodníkem a adaptér. Skalpel je zdrojem radiofrekvenční energie při chirurgických a gynekologických operacích pro řezání a uzavření cév, uchopení a direkci tkáně.

• Vzhledem k vysokému počtu očních operací kataraktů (šedý zákal) bylo nutné vybavit oční operační sál očními chirurgickými nástroji (např. sterilizační kazeta, pinzety, nůžky).

• Oddělení chirurgie jsme dovybavili pulsními oxymetry pro kontinuální monitorování a kontrolu pulsní frekvence pacientů.

dar1

Díky poskytnuté podpoře od obcí Staré Křečany a Doubice došlo k nákupu přístrojů a vybavení za celkovou částku 367597,38 Kč vč. DPH, příspěvek zmíněných obcí činil 140600 Kč.

Toto pořízené vybavení jednoznačně přispěje ke zvýšení kvality poskytované zdravotní péče a pomáhá našim ambulantním i hospitalizovaným pacientům.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail