Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jak jsme strávili jarní prázdniny ve školní družině ZŠ Tyršova

O jarních prázdninách v týdnu od 7. do 11. 3. sice nebyl sníh, ale přesto si děti prázdniny užily. My, vychovatelky ze školní družiny při Základní škole Tyršova Rumburk, jsme pro ně připravily bohatý program.

Na pondělí jsme naplánovaly sportovní dopoledne v naší nové tělocvičně. Děti se pěkně protáhly a v soutěžích vydaly spoustu energie. Tvořivé odpoledne proběhlo v prostorách školy, kde děti vytvářely různé výrobky k Velikonocům.

V úterý 8. 3. jsme společně podnikli výlet do Liberce do IQ Landie a do Lunaparku Babylon. Děti byly nadšené, velmi se jim tam líbilo. Poznávaly zajímavosti ze světa vědy a techniky, seznámily se s různými přírodními jevy, vyzkoušely si své schopnosti a dovednosti. Prošly zrcadlovým labyrintem a rotujícím válcem, sestavovaly hlavolamy, skládačky, vyzkoušely si lehnout na hřebíkové lože pro fakíry a spoustu dalšího. Také si zahrály na moderátory televizních novin a zpěváky na rockovém koncertu.

V zábavném parku se děti svezly v autech, na motorkách a v mašince, užily si na kolotočích, prolézačkách, lezly na lezecké stěně, házely míčem do koše. Některé si vyzkoušely i jízdu na „divokém býkovi“.

Další dny se děti vyřádily v plaveckém bazénu. Navštívili jsme také městskou knihovnu, kde nás knihovnice seznámily s výpůjčním řádem. Měly pro ně připravené zábavné soutěže a hádanky. Děti rozmotávaly popletené pohádky a za odměnu si odnesly drobné dárky.

Týden prázdnin nám rychle utekl, zažili jsme plno pohybu a zábavy. Pokud by vás zajímaly fotografie z našich akcí a výletů, naleznete je na naší webové stránce: sdruzinatyrsova.webnode.cz.

vychovatelky ZŠ Tyršova Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail