Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Od dubna můžete získat na úřadu práce příspěvek na dojíždění

Pokud budete nastupovat do zaměstnání mimo obec, než tu, ve které máte hlášené trvalé bydliště, máte od dubna letošního roku možnost získat příspěvek na podporu regionální mobility. Prozatím se finanční příspěvek bude dávat v pěti krajích – Ústeckém, Jihomoravském, Olomouckém, Moravskoslezském a Karlovarském.

Zažádat si o něj mohou lidé, kteří jsou v evidenci úřadu práce déle než dvanáct měsíců. Žádost může podat také člověk, který je bez práce i kratší dobu, ale jen za předpokladu, že o práci přišel/přijde kvůli hromadnému propouštění. Další podmínkou je, že uchazeč o zaměstnání musí u svého nového zaměstnavatele získat pracovní smlouvu na dobu neurčitou, nebo na dobu určitou, ale delší než jeden rok. Pracovní smlouva musí dále obsahovat konkrétní adresu nového pracoviště. Úřad práce nemůže příspěvek poskytnout žadateli, který u nového zaměstnavatele v posledních čtyřiadvaceti měsících už pracoval, nebo který bydlí ve stejné obci, jako je místo výkonu práce.

Pokud splníte všechny náležitosti, úřad práce s vámi uzavře písemnou dohodu. Jako zaměstnanci pak budete povinni pravidelně každý měsíc dokládat výplatní list. Částku, která vám bude vypočítána, tak obdržíte až po předložení tohoto dokumentu. Formulář žádosti a další podrobnosti získáte na příslušném kontaktním pracovišti Úřadu práce České republiky.

jap

Dojezd. vzdálenost Výše měsíčního příspěvku
do 10 km bez nároku, v případě, že není spojení veřejnou dopravou 1000 Kč
10 – 25 km 1500 Kč
25 – 50 km 2500 Kč
nad 50 km 3500 Kč

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail