Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští hasiči museli zasahovat i v březnu

17. 3. | Požár elektroinstalace
v rodinném domě

Před třetí hodinou vyjely dvě jednotky k požáru elektrického rozvaděče a elektroinstalace v rodinném domě v Jitřní ulici. Hasit se naštěstí nemuselo, bylo provedeno nucené odvětrání přetlakovou ventilací.

18. 3. | Požár střechy kolem
komínového tělesa

Tři jednotky byly vyslány k požáru střechy kolem komína v ulici U Stadionu. Průzkumem bylo zjištěno, že vadné komínové těleso kouřilo nějakou dobu do okolního dřeva, které začalo doutnat. Jednotka provedla za použití útočného proudu C prolití doutnajícího místa, poté za pomoci automobilového žebříku provedla rozebrání části panelové střechy a obložení komína. Doutnající dřevo bylo motorovou pilou vyřezáno a trámy uhašeny. Komínové těleso bylo vyčištěno růžicí, z vybíracího otvoru bylo vybráno několik koleček popela. Jednotka HZS VDF provedla kontrolu termokamerou, jednotka SDH Jiříkov tvořila zálohu na místě události.

28. 3. | Požár odpadu v Horním
Jindřichově

Krátce po ukončení pondělní „hodovačky“ vyjela naše jednotka k požáru odpadu a travního porostu na hraničním přechodu v ulici Stanko Vodičky v Horním Jindřichově. Za pomoci dvou proudů byl požár zlikvidován.

 

www.hasicirumburk.cz

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail