Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vydařené jarní prázdniny Spolku Jiřík na chalupě v Jizerských horách

deti

Na dobu jarních prázdnin, které letos připadly na druhý týden v měsíci březnu, odjela skupina dětí z Jiříkova, okolních měst a obcí na horskou chalupu Ahoj v Hraběticích, v oblasti Bedřichova v Jizerských horách. Sešli jsme se již tradičně na rumburském nádraží, odkud jsme odjeli vlakem přes Rybniště do Liberce. Volný čas v tomto městě jsme vyplnili jízdou tramvají a návštěvou obchodního centra. Poté jsme se přesunuli na autobusové nádraží, z kterého jsme pokračovali autobusem směr Bedřichov. Následovali tři „náročné“ kilometry, složené z výstupu na vrchol Královky a pochodu po vrstevnici k cílovému bodu, chalupě AHOJce.

Poté, co jsme si převzali bagáž, kterou nám přivezlo auto, ubytovali se a byli obeznámeni s řádem chalupy, šli jsme zkontrolovat stav a kvalitu sněhu v Jizerských horách. Vězte, bylo ho dost, z čehož bylo více než patrné, že si letošní „jarky“ užijeme dosyta.

První večer se nesl tradičně v duchu seznamování, jednotlivě jsme se navzájem představili, řekli jsme si náplň pobytu, stanovili pravidla a seznámili se s bezpečností při pobytu na horách v zimním období.

Programová skladba následujících dní byla každodenně pestrá. Přes den jsme se individuálně věnovali procházkám po okolí, lyžování, snowboardu, bobování či ježdění, tu po břiše, tu po zádech z hráze josefodolské přehrady. Vedly se líté boje za použití sněhových kouliček, stavěly se obranné valy, iglú, ale i rozličné skulptury, mnohdy neurčitého vzezření.

Po celodenní činnosti, příjemně unaveni, jsme se vždy večer sešli ve společenské místnosti, kde jsme se věnovali různým aktivitám. Mezi nejoblíbenější patřily tradičně různé deskové hry, karty, předvádění pantomimy, kdy se hádaly profese, lidské činnosti, zvířátka, dále pak pro „odvážné“ karaoke, a díky zapůjčení dataprojektoru rumburskou firmou měly děti možnost zhlédnout animované pohádky, ale hlavně vlastnoručně pořízená videa a fota, při kterých si připomněly nejen denní činnosti, ale mohly si je i okomentovat.

Vše výše popsané by se nemohlo uskutečnit, kdybychom neměli v bříšku jako v pokojíčku. O ty naše se tentokráte starala, s velkým úspěchem u dětí, ale i dospělých, Lucka Hofmanová. Pestrou programovou skladbu a dětem se celou dobu pobytu věnovali Tonda Stočes, Matěj Dvořák a Aleš.

Jarní prázdniny jsou úspěšně za námi. Další akce, kterou Spolek Jiřík pořádá a je celoevropského charakteru, se nazývá Nocování s Andersenem, které letos vychází na 1. 4. Bližší informace o této akci, stejně jako o těch dalších, pořádaných naším spolkem, se dozvíte na webových stránkách www.spolekjirik7.webnode.cz, nebo na našem Facebooku www.facebook.com/spolekjirik. Všechny fotografie najdete pod odkazem www.rajce.net/a12549651.

 

zdraví vás Spolek Jiřík z Jiříkova

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail