Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Děti z country souborů tančily na Dymníku

country

V sobotu 9. 4. pořádal Dům dětí a mládeže na sále restaurace Dymník jubilejní desátý ročník oblastní přehlídky dětských country tanečních souborů.

Účastníků se sešel rekordní počet, letos vystupovalo na sto mladých tanečnic a tanečníků ve věku od pěti do osmnácti let. Sál doslova praskal ve švech a obsluha měla plno práce. Také vystoupení, především ta dětská, měla báječnou atmosféru a děti se snažily ze sebe opravdu vydat maximum. Přesto, že se jedná pouze o přehlídku, měla laická porota vybrat jedno jediné, to nejlepší z šestnácti vystoupení. Jednohlasně byly vybrány dívky ze souboru X – Tream Jablonec nad Nisou ve věku deset až jedenáct let, které si vystoupením s názvem „Title“ vytančily tradiční pohár, velký dort a v rámci kulatého výročí i sadu klobouků. Zajímavé bylo i vystoupení souboru Iriska z SK Růžová u Děčína s názvem „Růžovský erb“ a dívek ze souboru Čtyřlístek ze ZŠ Špičák z České Lípy s příhodným názvem „Good Girl“. Ani rumburský soubor Pastelky v akci ze ZŠ Pastelka se za svá dvě vystoupení nemusel stydět. Zkrátka, desátý ročník přehlídky se vyvedl, jak se patří.

Rádi bychom touto cestou poděkovali MěÚ Rumburk za finanční příspěvek, rodině Collerových za báječný dort a všem ostatním, kteří se na přípravě i zdárném průběhu akce podíleli.

 DDM Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail