Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Odbor sociálních věcí se může pochlubit novou a krásnou pohovorovou místností

mistnost3

Na Městském úřadě v Rumburku byla koncem loňského roku zřízena speciální pohovorová místnost pro děti a mladistvé, jejímž cílem je především to, aby se děti mohly vypovídat v nestresujícím prostředí. Konkrétně se místnost nachází na pracovišti odboru sociálních věcí. Je vybavena moderním nábytkem, pohodlnou pohovkou, nádhernými nástěnnými obrázky, spoustou plyšáků, květin a sladkostí. Jednoduše vším, co dokáže navodit příjemnou a pozitivní rodinnou atmosféru, což je hlavním účelem.

„Pohovorová místnost je prostor uzpůsobený tak, aby splňoval maximální požadavky vhodnosti pro komunikaci s ohroženými dětmi a rodinami. Naše oddělení dává záruku bezpečného a přátelského prostředí pro klienty, zejména děti. Pohovorová místnost poskytuje dostatek soukromí. Zařízení je uzpůsobeno dětským klientům a navozuje příjemné pocity. S dětmi vedou pohovor jejich klíčové sociální pracovnice. Rozhovor je veden s přihlédnutím k závažnosti situace a také k rozumové vyspělosti dítěte. Rozhovory nenahráváme. Vybavení místnosti stálo necelých třicet tisíc korun. Nábytek byl pořízen z dotace na výkon SPOD a předměty k zútulnění byly pořízeny z rozpočtu města,“ sdělila vedoucí odboru sociálních věcí Denisa Svobodová.

Dříve pohovory probíhaly kdesi v kancelářích, kam mohly volně vstupovat další osoby a vyzváněly tam telefony, prostředí celkově nevyhovovalo. A co si budeme povídat, rozhovory o nelehkých životních situacích a problémech nejsou nikdy a pro nikoho příjemné. Právě díky takto zařízené a vybavené místnosti to dětem pracovnice zmiňovaného odboru alespoň trochu zjednoduší.

jap

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail