Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští plavci úspěšně reprezentují

Zatímco první duben nás překvapil tím pravým aprílovým počasím, druhý den, přes mrazivé ráno, bylo nádherně slunečno.

Dorostenci (pět chlapců a tři děvčata) ve velmi brzkých ranních hodinách vyrazili do Plzně. Zde se konal dvanáctý ročník Západočeského poháru. Byl to mezinárodní závod s účastí plavců z Francie. Bazén na Slovanech měří padesát metrů a má deset drah.

Stejný den proběhl sedmadvacátý ročník ceny TJ Bižuterie a města Jablonec nad Nisou. I tento závod byl mezinárodní. Účastnilo se dvacet čtyři oddílů z celé České republiky a jeden z Německa. Plavalo se v pětadvaceti metrovém bazénu o osmi drahách. Zde nás reprezentovaly tři mladé žákyně. Barunka Mänzelová, Lucinka Jančová a Markétka Haaseová, ta obsadila druhé místo na sto metrů znak v čase 1.23.35.

Ani v neděli plavci nelelkovali a někteří závodili tentokráte v Lovosicích, kam jsme byli pozváni na Meziokres jaro 2016. Anička Kotianová, Martinka Srbecká, Valerie Balcarová, Petr Kašek, Jonáš Kudláček a Radim Cihlář přivezli osm prvních míst, devět druhých a čtyři místa třetí.

O týden později, v sobotu 9. 4., jsme přes on-line kameru mohli v klidu domova sledovat, jak plavou tentokráte jen čtyři naše děvčata na Jarní ceně Prahy – dvanáctém ročníku pro dorost a žactvo. Valerie Balcarová, Jessika Suchomanová, Magdalena Mänzelová a Sabina Krákorová poměřily síly s jinými závodníky z osmačtyřiceti oddílů z celé republiky. Krytý bazén v Podolí má padesát metrů a osm drah.

Zajímají-li vás bližší výsledky a časy, můžete nahlédnout na naše webové stránky www.porum.cz.

 

PO Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail