Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Soutěž o Zlaté kladívko

Dne 7. dubna se na Speciální ZŠ a Praktické škole v Rumburku konal již 27. ročník tradiční soutěže o putovní cenu „Zlaté kladívko“. Soutěže se zúčastnily speciální školy z České Kamenice, Děčína, Jiříkova, Šluknova, Varnsdorfu a Rumburka.

Soutěžilo se jako vždy ve třech kategoriích – žáci ze sedmého, osmého a devátého ročníku. Sedmý ročník vyráběl dřevěného zajíce, osmý ročník otvírák z kovu a devátý žraloka. Na zhotovení výrobků byl stanovený čas tři hodiny. Nezávislá porota pak určila toto pořadí: na celkovém třetím místě se umístila Speciální ZŠ z České Kamenice, na druhém místě Speciální ZŠ z Děčína a na prvním místě Speciální ZŠ z Rumburka.

Ocenění žáků za sedmý ročník: první místo Kristián Demeter z Rumburka, druhé místo Pavel Kaftan z Děčína a třetí místo Marek Pospíšil z Varnsdorfu. Za osmý ročník první místo vybojoval Jan Uldrich z Rumburka, druhé místo Denis Gabor z České Kamenice a třetí místo Josef Vašíček z Děčína. A za devátý ročník se na prvním místě umístil Petr Čičák z Děčína, druhý byl Petr Ferenc z Rumburka a třetí Martin Jedlička ze Šluknova.

Vítězům blahopřejme a všem pedagogům děkujeme za přípravu svých žáků na tuto soutěž.

 

Karel Nedvídek

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail