Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dubnové výjezdy hasičů

21. 4. | V Rožanech hořela vietnamská tržnice

Šest hasičských jednotek likvidovalo požár domu a vietnamské tržnice v Rožanech u Šluknova. Zásah komplikovala vybuchující pyrotechnika uskladněná v hořícím domě. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Šluknova společně s dobrovolnými jednotkami ze Šluknova, Jiříkova, Rumburku, Velkého Šenova a Mikulášovic. Celkem na místo dorazilo devět cisteren, dopravní automobily a dvě výškové techniky.

 

24. 4. | V Krásném Buku u Krásné Lípy hořel dům

Čtyři jednotky vyjely k požáru domu v Krásném Buku u Krásné Lípy. Požár zachvátil několik místností, díky včasnému zásahu se plameny nerozšířily na celý dům. Z domu bylo vyneseno několik tlakových lahví, na odvětrání byla nasazena přetlaková ventilace. Na místě zasahovaly jednotky HZS Varnsdorf, JSDH Krásná Lípa, Rumburk a Horní Podluží.

 

25. 4. | Sběrač odpadů zapálil kontejner na elektroodpad

Sběrač elektroodpadu si chtěl posvítit zapálenými novinami do kontejneru a nechtíc ho zapálil. Kontejner hořel na Náměstí Dobrovského v Rumburku jen několik desítek metrů od hasičské zbrojnice, hasiči vyjeli cisternou s garáže a v dýchací technice provedli za pomoci jednoduchého vedení uhašení.

 

27. 4. | Mít souseda hasiče se vyplatí

Pohotově se zachoval rumburský dobrovolný hasič, který zpozoroval kouř vycházející od sousedního domu v ul. Palackého v Rumburku. Neváhal, popadl hasicí přístroj a běžel sousedovi na pomoc. Jeho rychlým zásahem se požár plastové popelnice a přilehlých věcí nerozšířil na dům. Jednotky provedly dohašení a odvětrání domu za pomoci přetlakové ventilace. Příčinou požáru byl teplý popel nasypaný do popelnice. Na místě zasahovaly jednotky SDH Rumburk, HZS Varnsdorf a Policie ČR.

 

www.hasicirumburk.cz

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail