Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Odběrová ambulance na poliklinice znovu otevřena, navíc v novém kabátě

ambulance

Lužická nemocnice a poliklinika, a.s. pracuje trvale a systematicky na zdokonalování svých zdravotnických služeb. Posledními změnami v nemocnici je komplexní rekonstrukce odběrové ambulance (Poliklinika, Jiráskova 1378/4) spočívající ve stavebních úpravách, pořízení nového nábytku, speciálního odběrového křesla, lehátka a pořízení nového speciálního přístroje – analyzátoru MITSUBISHI PATHFAST pro stanovení kardiálních markerů (vyšetřování NT- proBNP – markeru), který se využívá ve dvou hlavních indikacích: k vyloučení srdečního selhání u náhle dušného pacienta a pro určení prognózy nemocného se srdečním selháním.

Odběrová ambulance slouží pro všechny ambulantní pacienty k provádění odběrů krve nebo moči. Denně se zde provádí téměř šedesát odběrů. Změnou prostorových dispozic odběrové místnosti, obnovením výmalby a zařízením novými pohodlnými odběrovými křesly jsme vytvořili pro pacienty i zdravotní sestry velmi komfortní prostředí.

Na odběr krve se dostaví pacient bez objednání s vyplněnou žádankou od indikujícího lékaře.

Bez řádně vyplněné žádanky (označené požadované vyšetření, razítko zdravotnického zařízení, podpis žádajícího lékaře) nelze odběr provést.

Při odběrech krve používáme jednorázový systém zkumavek, které zvyšují kvalitu provedeného odběru a bezpečnost pacienta i personálu. Všechny pomůcky pro odběr krve jsou jednorázové, jsou určeny pouze pro jednoho pacienta.

Jak se chovat před odběrem? 

Pokud se chystáte na odběr krve nebo jiné tělní tekutiny, pamatujte, že byste kvůli správnému výsledku měli dodržet několik základních pravidel. Den před odběrem ani v den odběru se nedoporučuje fyzicky náročné cvičení, které by mohlo způsobit zkreslení výsledků. Den před odběrem kolem 16. hodiny byste měli omezit přísun některých potravin, které by se na výsledku testů mohly projevit – rozhodně se proto vyhněte alkoholu, čokoládě, ořechům. Doporučuje se lehká strava.

Stále platí, že je vhodné dostavit se k odběrům nalačno. Je však dobré před odchodem z domu vypít větší množství (alespoň čtvrt litru) vody nebo neslazeného čaje.

Po odběru pacient vyčká pokynů odběrové sestry a odběrovou místnost opustí až po řádném ošetření paže po vpichu. Je třeba včas upozornit sestru na případnou nevolnost či jakékoliv jiné nepříjemné pocity spojené s odběrem. Po odběru se doporučuje paži nenamáhat a nenosit těžká břemena.

Děkujeme za vstřícnost a pochopení dočasného nekomfortu odběrové ambulance. Věříme, že budete se změnami spokojeni.

 

LNaP, a.s., OKBH

 

Odběrová ambulance
 Jiráskova 1378/4, poliklinika (přízemí)
 ordinační doba: pondělí až pátek
6.30 – 8.30 hod., úterý + DIA odběry
 tel.: 412 359 535

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail