Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Počasí oslavám Dne Země opět přálo

denzeme

V pátek 22. 4. proběhly na Lužickém náměstí v Rumburku další oslavy Dne Země. Letošním motivem bylo ekologické cestování. Od začátku měsíce března vyhlásil DDM Rumburk výtvarnou soutěž s názvem „Putujeme bez auta, cestujeme ekologicky“, která byla určena pro všechny děti od dvou do patnácti let. Účast byla však překvapivě malá, od rumburských dětí přišlo pouze několik obrázků. Ty spolu s fotoreportáží z akce budou moci zhlédnout děti i dospělí na výstavce v prostorách knihovny.

Na náměstí bylo možno vidět i další zajímavosti. V deset hodin byla akce za přispění představitelů města a také slunečného počasí zahájena na pódiu, kde vzápětí předvedla svoji ekologicky zaměřenou pohádku pro mateřské školky s názvem „Jarní dračí pohádka“ paní Enochová z Liberce. Zároveň si děti i ostatní občané města mohli zakoupit trdelník, projet se na elektrokole, nebo si na překážkové dráze vyzkoušet koloběžky s velkými koly. Také se mohli pomazlit s psíkem ze záchytných kotců, pohrát si s vláčkodráhou, nebo si prohlédnout modely železničních staveb, jejichž autorem byl pan učitel Hrubý, kterého si mnozí občané Rumburku jistě pamatují. Svoji tradiční expozici měli na Dni Země i studenti SLŠ a SOŠ ze Šluknova. Seznamovali zájemce s druhy dřevin, stopami a dalšími pomůckami pro výuku. Přímo hitem se stal pan Miroslav Pitra z Markvartic se svým trenažérem na handbike, což je vozidlo se třemi koly a ručním pohonem. Každý návštěvník si mohl jízdu na tomto zvláštním kole vyzkoušet a mnozí toho opravdu využili.

Odpolední program byl zaměřen především na děti ze školních družin. Právě pro ně byla určena druhá ekologická pohádka s názvem „Byla jednou jedna hora“. Po zhlédnutí pohádky si děti mohly ekologicky zasoutěžit spolu s pracovníky DDM. Celá akce byla úspěšně ukončena přibližně v 16.00 hod. Dům dětí touto cestou děkuje sponzorům a také všem, kteří se na přípravě a průběhu akce podíleli.

 

DDM

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail