Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Procestujte s Gymnáziem Rumburk pětinu Evropy

Pojďte se studenty třetích ročníků Gymnázia Rumburk procestovat a poznat vybrané známé i neznámé kouty našeho rozmanitého kontinentu. Můžete tak být jedni z mála lidí, kteří mohou říci, že navštívili devět zemí Evropy v jeden jediný den.

Teď si asi říkáte, že to není možné, ale opak je pravdou, s naší školou to opravdu možné je. Cestovatelský den neboli Den Evropy se uskuteční v pondělí 9. 5. od 9.00 hod. v budově Gymnázia Rumburk. Zeměmi, které můžete spolu s námi objevit, jsou: Velká Británie, Německo, Španělsko, Belgie, Litva, Slovensko, Itálie, Bulharsko a Malta.

A proč byste se u nás měli zastavit? Třeba proto, aby vás při otázce „Co si vybavíte, když se řekne Velká Británie či Španělsko?“ napadly i jiné odpovědi, než pro Velkou Británii typické červené telefonní budky a pro Španělsko typičtí býci a toreadoři. Nebo také proto, abyste své okolí překvapili znalostmi o méně známých státech, kterými jsou například Litva nebo Malta.

Průvodci z řad studentů vám pomohou rozšířit si obzory a ukáží to nejlepší a nejzajímavější, co ve vybraných destinacích můžete nalézt. Přijďte ochutnat tradiční či méně tradiční dobroty. Vyzkoušejte si kvízy a soutěže, které pro vás studenti připravili, inspirujte se a odneste si zajímavé informace a nové poznatky o státech, které jsou nám blízké i cizí.

Neváhejte tedy a vydejte se s námi na okružní prohlídkovou cestu po Evropě, na které si přijde na své nejen vaše touha po cestování, ale i dobrodružná mysl. Těšíme se na vaši návštěvu. Pro veřejnost vstup zdarma.

 

Nela Navrátilová, 3. D

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail