Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk a Nový Bor si v květnu připomenou významné události

Začátek a konec května jsou v Novém Boru každoročně ve znamení pietních aktů připomínajících pro národ významné události spojené s válečnými konflikty. Zveme občany ke společné vzpomínce a k uctění památky válečných hrdinů položením květin k památníkům.

Ukončení druhé světové války a osvobození Československa od nacismu si společně připomeneme na lesním hřbitově u památníku obětí druhého odboje ve čtvrtek 5. 5. v 10.00 hod. Výročí Rumburské vzpoury si pak společně připomeneme v pátek 27. 5. v 10.00 hod.

Na těchto místech proběhnou vzpomínkové akce, městská delegace pak položí květiny i na dalších pietních místech. Výročí osvobození a hrdiny druhé světové války tak uctí položením květin také u památníku v Janově, vzpomínku rumburským hrdinům pak věnuje také v prostoru popraviště, kde položili životy za své přesvědčení.

 

Pochod Rumburské vzpoury

Města Nový Bor a Rumburk se společně s Československou obcí legionářskou, jednotou Liberecký kraj již připravují na velkolepé oslavy stého výročí Rumburské vzpoury v roce 2018. Jako ochutnávku nabídnou již v letošním roce všem zdatným turistům možnost účasti na prvním ročníku dálkového pochodu Po stopách Rumburské vzpoury. Pochod se uskuteční v sobotu 4. 6. Startovat se bude z Rumburku v 8.00 hod. ráno z Lužického náměstí, ukončení celé akce je plánováno na 20.00 hod. v Novém Boru na Náměstí Míru. Trasa celého pochodu vede po značených turistických cestách, bližší informace obdrží účastníci při startu. V cíli bude připraveno pro účastníky pochodu občerstvení. Zájemci z Nového Boru mají možnost se na start pochodu vypravit i vlakem s časem odjezdu v 6.51 hod., účastníci z Rumburku pak mají možnost využít k návratu z Nového Boru vlakové i autobusové dopravy.

 

red

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail