Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zdravotní klauni přijeli rozveselit dětské pacienty do Lužické nemocnice v Rumburku

klauni-1

Ve středu 27. 4. navštívili v dopoledních hodinách dětské oddělení Lužické nemocnice v Rumburku zdravotní klauni. Koho si pod tímto názvem představit? Zdravotní klaun, o. p. s., je nezisková organizace s mezinárodní působností, která již od roku 2001 přináší humor a radost hospitalizovaným dětem, geriatrickým pacientům a dalším potřebným v oblasti zdravotnictví. Přispívá tím ke zlepšení jejich psychického i celkového zdravotního stavu, a to právě prostřednictvím návštěv speciálně vyškolených zdravotních klaunů. A jelikož letos tato organizace slaví patnácté narozeniny, rozhodla se, že vše oslaví trochu netradičně, a sice projektem s příhodným názvem „Turné plné smíchu“. Klauni vyrazili do patnácti zdravotnických zařízení po celé České republice, do kterých nejezdí pravidelně, a zastávku se rozhodli udělat i v rumburské nemocnici.

„Dlouho jsme přemýšleli jak naše narozeniny oslavit a rozhodli jsme se jít originální klaunskou cestou. Naším posláním je pomáhat a roznášet radost a smích, tak proč v tomto duchu i neslavit. Potěší to nás i malé pacienty a seniory, a co lepšího si jako dárek můžeme přát?“ říká Kateřina Slámová Kubešová, ředitelka organizace.

Iniciativa podobného rázu je jak rodiči, tak dětmi velmi vítána. Alespoň na chvíli tak mohou zapomenout na starosti všedního dne, radovat se ze života a smát se, protože smích léčí, a jak se říká, prodlužuje život.

Klauni v Rumburku navštívili nejdříve společnou dětskou hernu a pak jednotlivé pokojíčky. Hudbou, zpěvem, různými kouzly a triky či tvořením zvířátek z nafukovacích balonků udělali radost nejednomu dítěti. A co vy, už jste se dnes zasmáli?

 

jap

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail