Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hvězdicová jízda do zámeckého areálu v Königshainu

Tradiční cyklistická akce zemského okresu Görlitz povede letos do Königshainu. Popatnácté se budou v sobotu 21. 5. cyklisté vydávat na Hvězdicovou jízdu zemského okresu Görlitz. Cílem bude tento rok Königshain se svým nádherným zámeckým areálem, který leží přímo uprostřed okresu.

K cíli se můžete přiblížit po deseti trasách a jedné okružní cestě. Všechny trasy budou vyznačeny logem hvězdicové jízdy. Na cestu se můžete letos vydat z těchto míst: Hrádek nad Nisou/Zittau, Herrnhut, Seifhennersdorf/Rumburk, Cunewalde, Oppach, Bautzen, Zgorzelec/Görlitz, Weißwasser/O.L., Łeknica/Bad Muskau a Schleife. Z Königshainu povede vyznačená okružní trasa přes Arnsdorf, Krobnitz a Reichenbach/O. L. opět zpět do výchozího místa.

Na všech trasách bude řada pečlivě připravených kontrolních stanovišť, na kterých dostanete od 9.00 do 15.00 hod. (na startovních stanovištích od 8.00 hod.) svůj účastnický pas. Na kontrolních stanovištích se budete moci zdržet, odpočinout si a posilnit se. Navíc zde dostanete razítko do svého účastnického pasu. Budete muset nasbírat minimálně tři razítka, abyste se mohli v cíli zúčastnit tomboly. Kromě velkého množství cen se bude 21. 5. losovat i hlavní cena, kterou je trekové kolo.

Až dojedete do Königshainu, budete si moci odpočinout, posilnit se a individuálně nebo v rámci krátké prohlídky projít zámecký areál a park. Milovníci hudby a kultury si tento rok přijdou na své stejně jako děti, na které čeká v cíli zajímavý program.

Na zpáteční cestu se můžete po dni plném zážitků vydat na kole nebo autobusem. Společně s dopravní společností Zvon nabízíme znaveným cyklistům i v roce 2016 možnost využít zpáteční autobusy za poplatek sedm euro za dospělého a polovinu za dítě a kolo. Zpáteční autobusová spojení a možnost rezervace najdete od 25. 4. na webových stránkách www.sternradfahrt.de.

Leták se všemi trasami a kontrolními stanovišti získáte ihned na všech turistických informacích zemského okresu Görlitz. Další informace můžete najít také na www.sternradfahrt.de.

Zemský okres Görlitz přeje všem cyklistům i v letošním roce potřebnou výdrž a samozřejmě hodně radosti z jízdy na kole! red

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail