Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

S písničkou do pohádky

jarnikoncert

Dne 26. 4. se v aule naší školy uskutečnil Jarní koncert pěveckých sborů Zvoneček, Tyršovské zvonky a Šenováček. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, neboť tato kulturní akce má již svou dlouholetou tradici, ale pro mnohé posluchače byl novinkou také doprovod komorního orchestru, který začal se sbory spolupracovat již na začátku školního roku. Vystoupení bylo o to ještě zajímavější a obecenstvo bylo nadšené.

Letošní Jarní koncert se nesl v duchu pohádkových písniček. Všechny skladby byly nádherné, ale asi nejvíce zajímavá byla Červená Karkulka od autora Jana Málka na text Františka Hrubína, která byla i divadelně ztvárněna. Účinkující byli odměněni dlouhotrvajícím potleskem. Pak už jen slova díků a květiny.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří se na přípravě a realizaci koncertu podíleli. Velký dík samozřejmě patří všem zpěvákům a hudebníkům, ale hlavně bych chtěla moc poděkovat sbormistryni Ivetě Vondráčkové za to, že pod jejím vedením předvedly sbory vynikající výkon, který svědčí o dlouhodobé, svědomité a trpělivé práci paní učitelky.

Děkujeme vám za krásně prožité odpoledne ve společnosti hudby.

J. Otmarová
ZŠ Tyršova Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail