Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští si připomněli další výročí osvobození města polskou armádou

pietni akt

Rok se s rokem sešel a lidé si opět připomínají výročí konce druhé světové války. Den vítězství letos připadl na neděli a občané Rumburka památku padlých hrdinů uctili v pondělí 9. 5.

Pietní akt se konal na místním hřbitově, jak je tomu již dlouhá léta zvykem. Starosta města Rumburku Jaroslav Sykáček, společně se zástupcem Velvyslanectví Polské republiky a oběma místostarosty položili květinové věnce k pomníku hrdinů z druhé polské armády. Dále byli přítomni rumburští baráčníci, členové Spolku přátel Rumburku, děti ze základních i středních škol a několik dalších občanů. Starosta města poděkoval všem přítomným za jejich účast a projevy úcty k těm, kteří za naši svobodu položili své životy. Po krátkých projevech následovalo vystoupení Tyršovských zvonků pod vedením sbormistryně Ivety Vondráčkové. Děti svým zpěvem dojemnou atmosféru ještě více umocnily. Zpívalo se tradičně v českém i polském jazyce a samozřejmě zazněly i tři státní hymny – česká, polská a ruská.

Už je to sice dlouhá doba, jednasedmdesát let, ale v dnešní době je velmi důležité si tyto historické mezníky připomínat. V Rumburku se na dějiny nezapomíná, zvlášť když se našeho města přímo týkaly.

jap

 

 

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail