Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Proč hrát zrovna ragby?

Je to ideální sport pro děti a mládež. Vychovává k odvaze a statečnosti, rozhodnosti, odolnosti a zvyšuje sebevědomí. Učí kolektivní spolupráci a zodpovědnosti za vlastní jednání. Ragby je komplexní sport, každý hráč závisí na činnosti ostatních, málokdy dokáže hráč sám vybojovat míč a sám rozhodnout bez přímé podpory ostatních, hraje se rukama i nohama, hráč může míč nosit, přihrávat rukama i kopat.

Ragby je o kamarádství a o respektu k soupeři, spoluhráči se v zápase musí spolehnout jeden na druhého, zároveň respektují soupeře a nesníží se k nečestnému jednání, etika hry to nedovolí. V rámci tzv. třetího poločasu si pak oba týmy spolu sednou a dlouho do noci probírají utkání.

Ragby je atraktivní sport s tradicí, mistrovství světa v tomto sportu je po olympiádě a mistrovství světa ve fotbale třetí největší sportovní událostí na světě, evropský turnaj „Six nations“, který má stoletou historii, láme svou popularitou divácké rekordy, což se projevilo při letošním mistrovství světa v Anglii a zájmu diváků při vysíláni v České televizi.

Ragby 7‘s na olympiádě

Po více jak osmdesáti letech rozhodl MOV v roce 2009 o opětovném zařazení ragby do olympijského programu na LOH 2016 v Riu, kde se ragby union představí ve formě tzv. sedmičkového ragby.

Ragby není náročné na peníze, potřebujete jen kopačky. Ragby je hra pro každého, pro muže i ženy, žákovské kategorie jsou toho důkazem, neboť chlapci a dívky hrají spolu v jednom týmu, pro malé i velké, rychlé i pomalé, hubené i silnější. RC Lions Rumburk je účastníkem Mistrovství ČR, II české série muži 7s, což je olympijská verze ragby.

Co dál?

Od jara máme za sebou tři turnaje, z toho jeden v rámci mistrovství II české série, kde zatím držíme čtvrté místo. Chlapci a dívka byli na soustředění s RC Praga Praha, jezdí k nim na tréninky a odehráli s nimi jeden zápas proti Slávii.

Petr Mark

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail