Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští hasiči předvedli techniku, užili si den s dětmi a jezdili i na kolech

Ukázky práce hasičů
a jejich techniky

V neděli 29. 5. proběhly od 13.00 hod. na Náměstí Dobrovského u hasičské zbrojnice ukázky práce hasičů a jejich techniky. Vše začali naši nejmladší hasiči, kteří předvedli štafetu na 4 x 60 metrů, poté následovala štafeta dvojic starších hasičů. Předvedení hasičských zásahových obleků, obleků pro práci ve vodě a dýchací techniky si vzali na starost naši dorostenci. Připomněli jsme opět, jak správně použít přenosný hasicí přístroj a jak se nezachovat v případě, že nám začne hořet olej na pánvičce. Ustřelení plamenu hořícího plynu předvedli za pomoci impulzní hasicí pistole IFEX. Poslední ukázkou hasiči demonstrovali, jak správně resuscitovat osobu se zástavou oběhu a obnovit životní funkce za pomoci AED (Automatizovaného externího defibrilátoru), který má naše jednotka ve vozidle.

Dětský den

V neděli 29. 5. proběhl od 14.00 hod. na Náměstí Dobrovského a zahradě Římskokatolické farnosti Dětský den, kterého se zúčastnilo na sto sedmdesát přihlášených dětí. Toto zábavné odpoledne si pro děti připravil Sbor dobrovolných hasičů Rumburk ve spolupráci s Římskokatolickou farností, Salesiánským klubem mládeže, Junákem – českým skautem, z.s. za finanční podpory Města Rumburk a Armex Energy, a.s.

S hasiči na kolech

V sobotu 4. 6. se konal další ročník cyklistického výletu „S hasiči na kolech“. Ten letošní byl naplánován do Löbau a zpět v rámci přeshraniční spolupráce s kolegy z Löbau. Startovalo se v 9.00 hod. od hasičské zbrojnice. Trasa vedla takto: Rumburk – Seifhennersdorf – Leutersdorf – Eibau – Obercunnersdorf – Niedercunnersdorf – Löbau – Lawalde – Dürrhernersdorf – Ebersbach – Jiříkov – Rumburk. Přivítali nás ve zbrojnicích Eibau, Obercunnersdorf, Löbau, Lawalde, Dürrhernersdorf, Jiříkov. Zakončení a závěrečné zhodnocení celé akce proběhlo na zahradě Římskokatolické farnosti Rumburk. Nejprve byly síly doplněny gulášem, poté byly předány pamětní listy zúčastněným organizacím, spolkům a skupinám. Děkujeme všem sponzorům, pořadatelům, zúčastněným a těšíme se na další ročník.

www.hasicirumburk.cz

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail