Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Stezka odvahy – to je krásná procházka, soutěže a odměny pro nejmenší

Stezku odvahy pořádá KČT Rumburk již tradičně první květnovou sobotu, což letos bylo 7. 5. Je to výlet pro malé odvážlivce s rodiči a prarodiči, kteří projdou trasu osmi kilometrů vedenou krásami přírody Národního parku České Švýcarsko a Labských pískovců.

Na přípravách a organizaci se podílelo více jak čtyřicet členů oddílu s některými dobrovolníky – kamarády a všichni jsme s napětím a trochu obavami sledovali počasí, které bylo stále aprílové. Nakonec se velmi vydařilo, bylo slunečno a teplo, jako na objednávku.

Start čekal na účastníky u informačního střediska Ametyst v Brtníkách.

Čtyřkilometrová trasa pro kočárky se velmi osvědčila a tento rok měla ještě větší návštěvnost. Uvítali ji i rodiče s malými „capálisty“, kteří kočárek již nechtějí a osmikilometrová trasa je pro ně ještě dlouhá.

Cíl byl již tradičně v osadě Kopec na základně Klubu českých turistů Rumburk. Zde na všechny zúčastněné čekaly diplomy, táborový oheň na opékání buřtů, pro děti ručně vyráběné medaile, soutěže za sladké odměny, kterými provázel klaun, indiánka a Pipi dlouhá punčocha, tombola, ve které nikdo neprohraje a spousta dobrot z kyjovské restaurace Na Fakultě či cukrová vata ze stánku pana Koury. Pro dobrou pohodu nám hrála po celý den country skupina Ruksak.

Děti se cákaly v potůčku za chatou, s rodiči okukovaly airsoftové zbraně, hledaly zatoulané kuličky a sami si vyzkoušely střelbu na cíl. Pohoda a klid vyzařovala ze všech odpočívajících na louce či u ohně. To byla nejhezčí odměna pro všechny pořadatele.

Byla jsem u soutěže s plechovkami a přidal se k nám i jeden pejsek, který nám ukradl tenisák a utíkal s ním. S paničkou jsme se ho snažily chytit, až se to nakonec povedlo a míček se nám vrátil.

Mnozí z těch, kteří jako děti přišly na první ročníky, dnes tuto akci dopřávají svým dětem, nebo i vnoučatům. Tento krásný den s námi bylo 1021 registrovaných účastníků, 483 dětí a 538 dospělých, což je rekord za všechny doposud pořádané ročníky.

Veliké poděkování patří všem sponzorům, firmám i jednotlivcům. Finančně nás podpořila města Rumburk a Mikulášovice a obce Staré Křečany a Vilémov. Nesmíme zapomenout na České dráhy, které nám v posílených spojích přivezly většinu návštěvníků. Bez pomoci všech by nebylo možné tuto akci zorganizovat. Děkujeme.

Šmudla

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail