Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tahákem letošních varnsdorfských městských slavností budou Vojtek a Blanarovičová

Version 2

Letošní varnsdorfské městské slavnosti se opět odehrají na fotbalovém stadionu Kotlina. Největším tahákem budou v sobotu 18. 6. muzikálové hity frontmana kapely Kabát Josefa Vojtka, kterého doprovodí populární kráska Yvetta Blanarovičová. V neděli uzavře slavnosti koncert nevidomého umělce Radka Žaluda ve starokatolickém kostele.

Sobotní program začne již v 10.00 hod. srazem spolku Skutrmoto, a to přímo na náměstí E. Beneše. Tento spolek je pořadatelem jedenácti úspěšných ročníků motosrazů Krkonoše. Ve Varnsdorfu se uskuteční první ročník setkání přátel jedné stopy – Motosraz Českosaského Švýcarska. Poté, co si milovníci skútrů a motorek prohlédnou stroje, mohou si počkat na jejich spanilou jízdu. Tu pojedou motorkáři z Hrádku na fotbalový stadion, kde starosta v 11.00 hod. oficiálně zahájí slavnosti.

Hlavní pódium bude stát opět přímo naproti hlavní tribuně, která schová návštěvníky v případě nepříznivého počasí. Program začne pohádkou pro nejmenší – Jak Anička ke štěstí přišla. Během dne vystoupí také děti z místních škol a školek a zahraje country kapela Malvas.

Odpolední koncertní šňůru zahájí mladí umělci ze Šluknovského výběžku – kapela The Pix a Marek Relich, který se probojoval do finálového kola soutěže Hlas Česko Slovenska. Přijede zazpívat i sourozenecká dvojice Dalibor a Sabina Slepčíkovi.

Závěr akce ocení zejména fanoušci německé legendy Rammstein. Sobotní program totiž uzavře kapela RCZ, což je česká obdoba německých drsných hochů. RCZ předvedou Rammstein Tribute Show, která je u fanoušků oblíbená nejen díky věrně odehraným písním, ale i jedinečné pódiové show s impozantními pyrotechnickými efekty. Ty lze očekávat i od závěrečného ohňostroje ve 22.30 hod. z dílny Aleše Josífka, známého z nedávného pálení čarodějnic.

Po celou dobu slavností budou probíhat prodejní trhy podél příchodové cesty.

Na atletickém oválu se děti mohou vyřádit na připravených skákacích atrakcích. Pro soutěživé připravilo volnočasové středisko Lužan Varnsdorf spoustu soutěží a tvořivých dílniček. Děti budou soutěžit na několika stanovištích, ze kterých si vždy odnesou razítko o úspěšném absolvování dané disciplíny. Na poslední soutěži kartičku odevzdají a před hlavním programem, zhruba po dvacáté hodině, proběhne slosování všech kartiček o zajímavé ceny. Návštěvníci se mohou těšit i na multifunkční stan varnsdorfské VOŠ, SPŠ a SOŠS a CR, který nabídne masáže, kadeřnictví či kosmetiku. Žáci gastro oboru namíchají výborné nápoje a uvaří guláš.

Vstupné se bude v sobotu vybírat na dvou kasách fotbalového stadionu. Dospělí zaplatí 80 Kč, děti do 140 cm mají vstup zdarma. Děti nad 140 cm, senioři od 63 let, držitelé ZTP/P a studenti (nevztahuje se na dálkové studium) mají vstup za 60 Kč. Návštěvníci obdrží u vchodu pásky, se kterými mohou prostor opouštět. Z bezpečnostních důvodů nelze nosit na stadion ostré či jinak nebezpečné předměty, což se vztahuje také na pet lahve.

Michal Haller

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail