Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Více juda by se do jednoho víkendu sotva vešlo

judo

Dne 21. 5. vyrazili rumburští judisté do sousedního kraje, kde se zúčastnili jednoho turnaje v rámci již jednadvacátého ročníku ligy žáků a žákyň s krásným názvem „O samurajskou katanu“. Do Liberce dorazilo celkem tři sta třicet čtyři závodníků, z čehož je jasné, že získat medaili v takovéto konkurenci nebylo rozhodně snadné. Zlatou medaili si i přesto přivezli A. Marcín a D. Petráková, stříbrnou S. Benešová, S. Urbánková, M. Knajfl, K. Brouček, M. Hrubeš a M. Warlop a bronzovou M. Nguyen, J. Votýpka, Š. Zajíc, M. Osif a L. Tejnarová.

Následující víkend byl opravdu plný juda. Rumburk byl reprezentován hned na čtyřech turnajích.

V sobotu 28. 5. pořádal oddíl juda USK Praha v hale Na Folimance Pražský pohár žáků a dorostu. Na tento již tradiční turnaj se jich sjelo víc jak tři sta z celé České republiky, a tak získat zde medaili můžou opravdu jen ti nejlepší. Tuto cennost v podobě zlaté medaile si přivezla L. Sučová a A. Fišerová, bronzovou variantu J. Zajícová a D. Mareš. Ostatní si také vyhráli zápas, ale na medaili to nestačilo.

Mezitím v Turnově na turnaji Pohár Českého ráje žákyň a žáků poměřovali své síly M. Osif, který nenalezl přemožitele a přivezl si zlatou medaili, a Z. Marcín. Ten bohužel na všechny soupeře nestačil, a tak skončil s krásnou, i když pomyslnou bramborovou medailí.

Dva páry rumburských dorostenců, L. Kovařík s D. Púdelkou a J. Hamalčík s P. Šabem, se rozhodli již před půl rokem secvičit Nage no katu, což je sestava judistických chvatů v přesně daném provedení. Secvičení je časově velmi náročné a mohou si ho dovolit jen vyspělí judisté, kterých v tomto věku není mnoho. Naši se představili poprvé se svou katou v Jablonci nad Nisou, kde ovládli svou kategorii a přivezli zlatou a stříbrnou medaili.

Nejmenší mláďata vyrazila v neděli 29. 5. do Velkého Března na Velkáč CUP. Tato soutěž je uzavřená, a proto zde startují jen pozvané oddíly a ti nejmladší judisté zde získávají své první medaile a lásku k judu. Velkým zážitkem a inspirací pro začínající judisty byl i Pavel Petřikov, olympijský reprezentant v judu, který zde měl autogramiádu. O jeho podpis byl velký zájem, a tak podepisoval fotografie, trička, mikiny, ruce, a focení nebralo konce. Do Rumburku dorazily čtyři zlaté, šest stříbrných a dvě bronzové medaile.

JV Judo Rumburk

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail