Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ve Šluknově vítězí SMS InfoKanál nad klasickým obecním rozhlasem

Šluknov, který se označuje za nejsevernější město Česka, využívá nově pro rychlou komunikaci s občany službu SMS InfoKanál. Tamní radnice, podobně jako řada dalších menších či větších obcí po celém Česku, vsadila na moderní komunikaci s pomocí esemesek.

„Rozhodovali jsme se mezi dvěma variantami. Na pořízení klasického městského rozhlasu máme vypracovanou projektovou dokumentaci, přednost ale dostal SMS InfoKanál. Nejsou s ním spojené prakticky žádné pořizovací náklady a rozjetí služby bylo velmi rychlé. Navíc máme k dispozici zpětnou vazbu od občanů. SMS InfoKanál přináší také ve srovnání s rozhlasem nižší náklady spojené s údržbou celého systému,“ říká Ivana Lukešová, tajemnice Městského úřadu Šluknov.

„Vzhledem k velké rozloze našeho města, které tvoří osm katastrálních území, se pořizovací náklady na vybudování klasického rozhlasu pohybují v řádech milionů korun. Spuštění SMS InfoKanálu nestálo téměř nic,“ doplňuje Ivana Lukešová.

Šluknov plánuje využití SMS InfoKanálu k rozesílání širokého spektra informací. Občané se díky němu rychle dozvědí o plánovaných odstávkách vody, o náhlých haváriích i o průběhu jejich řešení. „SMS InfoKanál informuje občany Šluknova také o přerušení dodávek elektrické energie a plynu, o uzavírkách místních komunikací a samozřejmě přijde vhod při výstrahách před živelními událostmi,“ uvádí Jana Mertová, ředitelka divize SMS InfoKanál ve společnosti Konzulta Brno, a. s.

Občané Šluknova si vedle varovných zpráv mohou při přihlášení k odběru SMS InfoKanálu zvolit další témata, o kterých chtějí být informováni. K výběru mají mezi zprávami o kulturním dění ve městě, druhou možností je odběr informací o termínech zasedání zastupitelstva města.

Za přijaté zprávy ani za registraci k jejich odběru občané Šluknova ani jiných obcí neplatí. Přihlásit ke službě SMS InfoKanál je možné on-line (na adrese www.infokanal.cz/cweb/reg/SLUKNOV, s pomocí SMS nebo osobně na radnici).

Služba SMS InfoKanál je nejvíce používanou službou svého druhu na českém trhu. Využívá ji více než pět set obcí po celém Česku, od malých vesnic až po velká města.

Petr Buček

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail