Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dálkový pochod a let vrtulníkem – oslavy výročí Rumburské vzpoury se vydařily

vrtulnik

První červnová sobota patřila dálkovému pochodu s názvem „Po stopách Rumburské vzpoury“. Města Rumburk a Nový Bor ve spolupráci s Československou obcí legionářskou, jednotou Liberecký kraj pořádala první ročník této turistické akce. Pochod byl pořádán ku příležitosti osmadevadesátého výročí Rumburské vzpoury.

V osm hodin ráno se na Lužickém náměstí v Rumburku začali scházet turističtí nadšenci, kterým několik kilometrů v nohách nevadí. Na místě proběhlo slavnostní zahájení, promluvili představitelé obou měst, ti odvážní poté vytvořili dvojice a vyrazilo se ještě na poslední zastávku před několikahodinovou túrou, a sice k rumburskému muzeu. Ester Sadivová v dobovém kostýmu zdravotní sestry všechny přivítala a mohla se pořídit společná fotografie. Počasí výletníkům přálo, a tak vyrazili na cestu. Starosta města Rumburk Jaroslav Sykáček jel se svou ženou na kole a ještě se k nim připojila novoborská místostarostka Stanislava Silná. Cílem bylo náměstí Míru v Novém Boru, kam ti nejlepší dorazili kolem čtvrté hodiny odpolední, cyklisté o pár hodin dříve.

No a ti, co na tom s fyzičkou nejsou úplně nejlépe, se na desátou hodinu dopolední dostavili na Dymník, kde probíhala doprovodná akce – vyhlídkové lety vrtulníkem. Každý, kdo má rád trochu toho adrenalinu, si za sympatickou částku pět set korun mohl koupit „letenku“ do čtyřmístného vrtulníku a na Rumburk se podívat i z ptačí perspektivy. Pod odborným dohledem zkušeného pilota z mladoboleslavské společnosti Nisa Air využilo vyhlídkového letu mnoho lidí. Cestující se střídali jako na běžícím páse, o lety nad městem byl opravdu velký zájem. Mohli jste se podívat třeba nad váš dům, cíl si každý určoval sám. Tomu, že to byl pro mnohé nezapomenutelný zážitek, nasvědčovaly především jejich úsměvy. Vrtulník se setkal s úspěchem a nadšením, proto by Rumburk spolupráci zase někdy v budoucnu zopakoval.

jap

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail