Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jaký bude osud dříve krásné vily?

vila

Rada města Rumburk se na jednom z posledních zasedání začala mimo jiné zabývat stavem vily na rohu Pražské a Lipové ulice (naproti obchodnímu domu Tesco). Situace ohledně tohoto objektu ale není tak jednoduchá, město čeká v této věci ještě mnoho zdlouhavých a obtížných jednání.

Zchátralý rodinný dům, jehož vlastníkem je osoba žijící dlouhodobě v Anglii, je v současné době ve špatném stavu. Právě kvůli tomu, v jakém stavu se dům nachází, vyzval v lednu tohoto roku stavební úřad vlastníka k účasti na kontrolní prohlídce ve věci týkající se zjištění stavebně technického stavu onoho domu. Na začátku února se však výzva na úřad vrátila zpět s poznámkou, že adresát je na uvedené adrese neznámý. Pracovníci stavebního úřadu navštívili tedy vilu bez účasti vlastníka. Pořídili fotodokumentaci a zjistili, že rodinný dům je volně přístupný, je užíván bezdomovci, prohořelou střechou do něj zatéká, okapy jsou stržené, elektroinstalace a rozvody vytápění jsou vytrhané, v objektu se nacházejí hromady odpadků. I přesto dům nevykazuje žádné statické poškození a neohrožuje život nebo zdraví osob a zvířat, bezpečnost, životní prostředí či majetek třetích osob. Stavebnímu úřadu bylo soudním exekutorem z Děčína sděleno, že předmětný rodinný dům bude opětovně nabídnut v dražbě, která pravděpodobně proběhne v srpnu tohoto roku. Nyní se musí stanovit opatrovník, kterým bude město Rumburk (s ohledem na adresu trvalého pobytu vlastníka a umístění předmětného rodinného domu v Rumburku) a prostřednictvím opatrovníka vyzve stavební úřad vlastníka stavby k provedení zabezpečovacích a udržovacích prací na předmětném rodinném domě.

I z reakcí lidí na sociální síti Facebook je vidět, že osud vily občanům není lhostejný. Většina z nich byla spíše toho názoru dům zachránit, jelikož to kdysi býval krásný objekt.

jap

 

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail