Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Již sedmkrát zažilo gymnázium výlety po Evropě

V pondělí 9. 5. se na rumburském gymnáziu konal již sedmý ročník projektu Den Evropy. V tento den si studenti ze 7. A, 3. C a 3. D připravili vybrané země Evropy a následně je prezentovali v jednotlivých učebnách, jak už studentům vyššího gymnázia, tak i široké veřejnosti.

Letos naši školu navštívili žáci některých rumburských škol a speciálně studenti v rámci projektu Erasmus, pro které byl připravený program i v angličtině. Podívat se přišli i bývalí studenti našeho gymnázia, kteří u nás studovali před padesáti lety.

Tento rok jste mohli navštívit země jako Velkou Británii, Německo, Maltu, Lotyšsko, Bulharsko, Španělsko, Itálii, Slovensko a Belgii a poznat jejich kulturu, historii a ochutnat tradiční kuchyň.

Ve Velké Británii jste mohli zahlédnout Lochnesskou příšeru, ochutnat typické jídlo fish and chips anebo si zahrát lakros. K vidění tu byl i zmenšený prototyp Stonehenge. V Německu se slavil Oktoberfest a nedaleko odtud se konal atentát na Hitlera. Na Maltě se potápělo a pobíhala okolo vás gorila. Lotyšsko provoněl tradiční jablečný koláč a myslivec vás provedl lotyšskou krajinou. Dále jste se mohli vyfotit na pláži v Bulharsku a prohlédnout si tradiční bulharský kroj. Španělskem vás provedl známý malíř Salvador Dalí a na konci inkvizičního soudu byla upálena čarodějnice. V Itálii se konala módní přehlídka a výstava Davidovy sochy. Na Slovensku jste si museli dávat pozor na medvěda a nakonec jste se mohli zúčastnit slovenské svatby. V neposlední řadě vám v Belgii nabídli belgické vafle a hranolky.

Studenti z třetích ročníků odvedli dobrou práci, vše zvládli na jedničku, návštěvníci odcházeli plni zážitků a dobrého jídla. Tento projekt neobohatil jenom náš školní rok o další zábavný den, ale také o další znalosti. Už teď se všichni těšíme na to, co si pro nás připraví žáci příští rok.

Daniela Váchová a Matěj Žítek

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail